Valašské Meziříčí: Bez auta se v květnu ve Valmezu obešlo 289 lidí

15.06.2021 11:11

Už pojedenácté v České republice a podruhé v našem městě vyměnili zaměstnanci při cestě do práce auto i hromadnou dopravu za kolo, koloběžku nebo se vydali pěšky a stali se tak součástí květnové výzvy Do práce na kole.

Valašské Meziříčí: Bez auta se v květnu ve Valmezu obešlo 289 lidí
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

Účastníci za Valašské Meziříčí společně zdolali téměř 54 000 km na kole a 14 000 km pěšky.

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25043 lidí

„Zaměstnance z našeho města myšlenka výzvy Do práce na kole nadchla. Letošní ročník si své cesty pravidelně zaznamenávalo 289 z nich. Kromě toho, že si účastníci vylepšili kondici, přispěli také ke zlepšení životního prostředí. Všichni zaměstnanci jezdící za Valašské Meziříčí v květnu ušetřili emise o celkové hmotnosti téměř devět tun oxidu uhličitého,“ neskrývala spokojenost místostarostka Zdislava Odstrčilová, která celou akci zaštítila.

Dohromady účastníci zdolali 67 828,2 km, každý tak v průměru zvládl 8 km denně. Smyslem soutěže ale nebylo ujet v rámci daného města co nejvyšší počet kilometrů, mnohem důležitější bylo jezdit na kole či chodit pěšky do práce pravidelně. „V rámci kategorie Pravidelnost jsme vylosovali a v pátek 11. června během slavnostního ukončení v areálu Sokolovny ocenili tři týmy ze všech, které při svých cestách dosáhly pravidelnosti nad 66 procent,“ uvedla za pořadatele Alena Střítezská, koordinátorka výzvy Do práce na kole ve Valašském Meziříčí. „Děkuji všem organizátorům a partnerům za podporu. A také účastníkům z našeho města, kteří i ve druhém ročníku ukázali týmového ducha a chuť soutěžit,“ dodala s úsměvem Odstrčilová. Z vítězství se radoval tým CIDATELA z Diakonie Valašské Meziříčí, před druhým Tour de Farce (SCHOTT Flat Glass ČR) a třetí 661. chemickou perutí (DEZA a. s.). Kompletní seznam výsledků je k dispozici ZDE.

Během závěrečné akce probíhala zároveň v areálu Sokolovny a na přilehlé cyklostezce kontrola vybavení kol a cyklistů, kterou připravila místní Komise BESIP s podporou Zlínského kraje. Každý, kdo si nechal zkontrolovat své kolo, získal od komise reflexní prvky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Výstava v mázhauzu radnice připomíná historii plzeňského letectví

18:41 Plzeň: Výstava v mázhauzu radnice připomíná historii plzeňského letectví

Výstavní panely v mázhauzu plzeňské radnice ukazují historii i současnost letectví v Plzni. Připomín…