Valašské Meziříčí: Děti vysadily komunitní květnatou louku

24.10.2021 14:17 | Tisková zpráva

Valašskomeziříčští školáci spolu se svými vrstevníky ze slovenské Čadci měli v polovině října plné ruce práce. V ulici Vodní totiž během společného přeshraničního projektu Květnaté louky na Valašsku a v Kysucích, vytvořili úplně nový pás původní květeny.

Valašské Meziříčí: Děti vysadily komunitní květnatou louku
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

Hlavním smyslem projektu je nejen zachování a obnova tradičních rysů krajiny na česko-slovenském pomezí, ale také podpora environmentální výchovy u školáků. „Právě proto se do něj zapojilo všech pět námi zřizovaných základních škol a také dvojice škol ze slovenské Čadci. Děti jsou totiž budoucími nositeli tradičních hodnot valašského i kysuckého regionu, k nimž jednoznačně patří také typické rozkvetlé louky. Protože ve městech prakticky vymizely, rozhodli jsme se uskutečnit tento projekt a prozářit naše ulice,“ vysvětlila místostarostka Yvona Wojaczková.

Zahradnictví společnosti Městské lesy a zeleň Valašské Meziříčí tak pro školáky z Valmezu a Čadci uspořádalo workshop zaměřený právě na výsadbu, péči a rozvoj květnatých luk. „Děti se mimo jiné dozvěděly, že každá taková louka nejen lahodí oku, ale je velmi důležitá pro život hmyzu či zadržování vody v půdě. Společně jsme pak v ulici Vodní pod zámkem Žerotínů jednu takovou louku s typicky valašskou směsí rostlin vysadili,“ řekla s úsměvem místostarostka Wojaczková. Nově osazený prostor ještě doplní informační tabule a tematicky zaměřený herní prvek. Květnaté louky vzniknou také v areálech všech sedmi zapojených škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

21:23 Brno: Vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

Odbitím půlnoci posledního listopadového dne skončilo finálové hlasování participativního rozpočtu D…