Valašské Meziříčí: Diakonie získala do užívání „sociální automobil“

22.04.2019 10:41

Zase o kousek blíže svým klientům budou díky novému automobilu pracovníci valašskomeziříčské Diakonie.

Valašské Meziříčí: Diakonie získala do užívání „sociální automobil“
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí
reklama

Poskytovatel získal díky projektu Sociální automobil úplně novou Daciu Dokker. Slavnostní předání klíčků proběhlo na radnici v úterý 16. dubna.
Za projektem, který jinak v Evropě patří mezi poměrně běžné, stojí v České republice už od roku 1997 společnost Kompakt Poděbrady. Nákup sociálního automobilu hradí prostřednictvím nákupu reklamní plochy na vozidle firmy a instituce. V případě místní Diakonie šlo o celkem 32 subjektů nejen z Valašského Meziříčí, ale také z Rožnova pod Radhoštěm, Hustopečí nad Bečvou, Vsetína, Krhové, Hutiska-Solance, Jablůnky, Kelče, Zašové a Vizovic. Jejich zástupci se předání vozu rovněž zúčastnili.

„Naše firma se zabývá převážně komerčními aktivitami. Přesto jsme se rozhodli alespoň malou měrou pomáhat ostatním. Zaměřili jsme se na vozový park dětských domovů, sociálních ústavů, škol a dalších zařízení, která pečují o dospělé i děti ve složitých sociálních situacích. Bylo nám jasné, že nemáme prostředky na rozsáhlejší pomoc, přišli jsme proto se systémem, který nám umožňuje předávat podobná auta po celé republice,“ vysvětlil zástupce společnosti Kompakt Rudolf Adam.

„Díky novému autu se budou moci naši zaměstnanci snáze dostávat ke klientům. Rovněž jej využijeme k přepravě klientů k lékařům, na úřady, nebo všude tam, kam budou potřebovat. Vozidlo bude užitečné i pro rozvážku obědů. U nás v neziskovém sektoru není peněz nikdy dost, takže si této pomoci moc vážíme,“ uvedl Zbyněk Prný, vedoucí pečovatelské služby a osobní asistence valašskomeziříčské Diakonie.

Jedním z donátorů bylo i město Valašské Meziříčí. Místostarostka Zdislava Odstrčilová, která před nástupem do funkce zastávala post ředitelky místní Diakonie, zástupcům firem za podporu poděkovala. „Jsem moc ráda, že vás projekt zaujal a podpořili jste jej. Už jsem od svých bývalých kolegů a kolegyň slyšela, že se na nový vůz těší. Moc vám děkuji jak jménem Diakonie, tak jménem města Valašské Meziříčí. Doufám, že se při podobných příležitostech budeme potkávat i nadále,“ řekla místostarostka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň mění systém registrace o městský byt

20:33 Plzeň mění systém registrace o městský byt

Plzeň spouští změny v bytové oblasti. Od 1. května 2020 upravila pravidla pro nakládání s městskými …