Valašské Meziříčí: Kulatý stůl rozebral úskalí stárnutí populace

28.04.2019 11:40

Ve středu 17. dubna se stalo Valašské Meziříčí alespoň na chvíli krajským centrem politiky stárnutí. Konal se zde kulatý stůl na téma „Stárneme ve zdraví“, který ve spolupráci s městem zorganizovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí (MSPV). Jednání se uskutečnilo v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň.

Valašské Meziříčí: Kulatý stůl rozebral úskalí stárnutí populace
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí
reklama

„O uspořádání kulatého stolu jsme jednali již před několika měsíci. Výběr místa není úplně náhodný, protože město Valašské Meziříčí má jako jediné ve Zlínském kraji zpracovánu koncepci zabývající se přípravou na stárnutí. Vzhledem k demografickému vývoji je to velmi aktuální otázka,“ uvedla Zuzana Gašková, krajská koordinátorka projektu.

Na besedu byli přizvání zástupci nejen z valašskomeziříčské radnice a MPSV, ale také Národní sítě podpory zdraví, Záchranné zdravotnické služby, poskytovatelů sociálních služeb, univerzity třetího věku, bezpečnostních složek, či samotní senioři.

„Mít v ruce koncepci je jedna věc, podnikat konkrétní kroky k jejímu plnění druhá.  Tento kulatý stůl nám má ukázat, co bychom mohli dělat dále a kam se posunout. Populace stárne a společnost na to zatím téměř nereaguje,“ upozornila místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Zasedání mělo na programu několik témat, např. krajskou rodinnou politiku, městskou politiku zdravého stárnutí, preventivní činnost městské policie ve vztahu k seniorům, celoživotní vzdělávání a řadu dalších. „Výstupy z dnešního kulatého stolu poputují na MPSV,“ dodala Gašková.

Podle místostarostky nešlo o poslední akci tohoto typu ve Valašském Meziříčí. „Plánujeme i další kulatý stůl, ale témata zatím prozradit nemohu. Stále se vyjasňují,“ sdělila Odstrčilová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu

20:33 Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu

Dvacet pět metrů dlouhý a tři metry široký chodník z betonové dlažby vybuduje město na místě zbouran…