Valašské Meziříčí: Školáci a veřejnost odevzdali 603 starých mobilů

14.11.2019 10:13

Pomoc dobré věci a podporu recyklace vysloužilých a nepotřebných mobilních telefonů v sobě spojila říjnová akce Vrať mobil.

Valašské Meziříčí: Školáci a veřejnost odevzdali 603 starých mobilů
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

Pořadatelé vybrali přes šest stovek telefonů a částkou více než 12 tisíc Kč podpořili valašskomeziříčské Centrum ÁČKO. Radnice zároveň hledá vlastníka losu číslo 43, který vyhrál nový mobil.

Celý říjen se ve Valašském ekocentru Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí nesl ve znamení environmentálního vzdělávání dětí základních a středních škol. Lektoři se zaměřili zejména na oblasti ochrany přírody a nakládání s odpady. Součástí programu byla i soutěžní a sběrová akce Vrať mobil pro veřejnost a školy. „Účastníci během ní odevzdávali vysloužilé a nepotřebné mobilní telefony. Za každý z nich přitom putovalo 20 korun na podporu valašskomeziříčského Centra ÁČKO, které pomáhá rodinám dětí a dospívajících s poruchou autistického spektra, ADHD a mentálním postižením. Soutěžní a sběrová akce proběhla tradičně jako součást krajského projektu zaměřeného na podporu třídění vyřazených elektrospotřebičů. Uspořádali ji kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení ASEKOL, a. s., a Zlínský kraj,“ uvedl Michal Lysák z odboru komunálních služeb valašskomeziříčské radnice.

Do sběrové akce se zapojili žáci pěti místních základních škol, kteří odevzdali 225 mobilních telefonů (Křižná 73, Salvátor 56, Šafaříkova 44, Žerotínova 33 a Vyhlídka 19 kusů). „Nejúspěšnější ve sběru byli žáci 1. C ZŠ Křižná, kteří vybrali 50 vyřazených mobilů. Za odměnu získali od pořadatelů vybavení pro výuku hudební výchovy v hodnotě pět tisíc korun,“ pokračoval Lysák. Sběrovou soutěž pro veřejnost pak podpořila valašskomeziříčská radnice hlavní cenou v podobě nového mobilního telefonu. „Veřejnost odevzdala 378 starých mobilů. Za každý z nich obdržel účastník slosovatelný kupon. Delegace ze srbského Čačaku, která byla ve Valašském Meziříčí na návštěvě za účelem spolupráce v oblasti environmetálního vzdělávání dětí, z nich pak vylosovala vítěze. Stal se jím vlastník modrého losu číslo 43, kterého prosíme, aby se o výhru přihlásil na odboru komunálních služeb,“ vyzval Michal Lysák a doplnil: „Celá akce Vrať mobil byla opravdu úspěšná. Díky odevzdání 603 kusů nepotřebných mobilních telefonů, předali organizátoři Centru ÁČKO částku 12 060 korun. Vybrané telefony navíc neskončí ve směsném komunálním odpadu, ale po recyklaci poslouží jako zdroj cenných surovin.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 2: Veřejné kluziště Na Smetance zahájilo provoz

15:36 Praha 2: Veřejné kluziště Na Smetance zahájilo provoz

Milovníci ledních sportů si letos přijdou na své i v Praze 2. Dětem i široké veřejnosti se dnes otev…