Varnsdorf: Radnice podporuje zřízení stanoviště zdravotnické záchranné služby

08.06.2020 18:46

Řada obyvatel města usiluje o zřízení výjezdové základny záchranné zdravotnické služby ve Varnsdorfu. Město jejich kroky podporuje, samo vzneslo dotaz na hejtmana Ústeckého kraje.

Varnsdorf: Radnice podporuje zřízení stanoviště zdravotnické záchranné služby
Foto: varnsdorf.cz
Popisek: Varnsdorf
reklama

Šluknovský výběžek disponuje třemi základnami záchranné služby – v České Kamenici, Rumburku a ve Velkém Šenově. Obyvatelé by ji rádi měli i ve Varnsdorfu. „V průběhu koronavirové epidemie jsme zaznamenali větší počet žádostí občanů na prověření možnosti umístění výjezdové posádky zdravotní záchranné služby v našem městě,“ řekl místostarosta Jiří Sucharda.

Otázku na možné umístění výjezdové posádky záchranné zdravotnické služby pokládá město prakticky na každém jednání bezpečnostní rady města, která zasedá dvakrát ročně. Ve čtvrtek 21. května 2020 zaslal místostarosta Jiří Sucharda dopis hejtmanovi Ústeckého kraje, ve kterém ho ujišťuje, že na umístění posádky ve Varnsdorfu má radnice zájem a je připravena spolupracovat. Dopis dostali v kopii i náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák a vedoucí Odboru zdravotnictví Ústeckého kraje Petr Severa.

„Ústecký kraj v současné době neplánuje rozšíření počtu výjezdových základen na území kraje, ani v okrese Děčín,“ zaznělo v odpovědi vedoucího Odboru zdravotnictví Petra Severy.

I přesto zastupitelstvo města Varnsdorf na svém posledním zasedání pověřilo starostu Rolanda Sollocha k dalším jednáním ve věci zřízení výjezdové stanice ZZS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha: Magistrát otevřel svoje kontaktní místo pro bydlení. Pomůže občanům s řešením bytové nouze

11:40 Praha: Magistrát otevřel svoje kontaktní místo pro bydlení. Pomůže občanům s řešením bytové nouze

Magistrát hlavního města zprovoznil svoje kontaktní místo pro bydlení. Je určeno pro všechny obyvate…