Ve Frýdlantu vznikne hřiště pro děti s odpočinkovou zónou

03.08.2015 14:37 | Zprávy
autor: PV

U Základní školy Purkyňova ve Frýdlantu vznikne v příštích týdnech sportovně – vzdělávací ovál, jehož součástí bude také odpočinková zóna pro místní i turisty.

Ve Frýdlantu vznikne hřiště pro děti s odpočinkovou zónou
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant

V srpnu 2015 začne v prostranství u ZŠ Purkyňova realizovat město Frýdlant projekt, nazvaný „Vybudování doprovodné infrastruktury CR na p. p. č. 873 u cyklotrasy č. 3059, v k. ú. Frýdlant“. Půjde o kombinaci dopravního hřiště, hřiště pro děti a odpočinkového místa pro širokou veřejnost. „Základem celého prostoru bude 260 metrů dlouhý ovál z velmi hladkého asfaltu, který budou moci děti využívat pro jízdu na kole, in-line bruslích nebo třeba koloběžkách. V zimě pak může sloužit v případě přírodního sněhu i pro běžkování. Pokud sníh nebude, je ve hře možnost jeho umělého zasněžování,“ vysvětluje hlavní inženýr projektu Ing. Petr Kořínek ze společnosti Snowplan s.r.o.

Další část prostranství vytvoří čtyři trojúhelníkové plochy. „Na dvou vznikne cyklocrossový trenažér zvaný pumptrack, což je nezpevněná ale pečlivě připravená trasa z vybrané zeminy plná boulí a klopených zatáček. Takový malý singltrek, ovšem pro děti,“ popisuje vedoucí investičního oddělení městského úřadu Frýdlant Bc. Zdena Ubiasová. Zbylé dvě trojúhelníkové části zaplní dětské hrací prvky včetně takzvané lanové pyramidy, která zatím ve Frýdlantu nikde není.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Zabavení majetku

Jak vysvětlíte, že jste v minulém volebním období předložili zákon o zabavení majetku a teď jste proti němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec zve na výlet do minulosti, letní procházky odhalí zlatý věk města

22:09 Liberec zve na výlet do minulosti, letní procházky odhalí zlatý věk města

Speciální komentované procházky se konají od června do září vždy ve čtvrtek. Letos se turisté i míst…