Velké Meziříčí: Město získalo strategický pozemek

24.05.2024 16:14 | Tisková zpráva

Město směnilo s farností dům vedle špitálku za farskou zahradu a pozemek u skládky. Směnu schválili zastupitelé v úterý 21. května.

Velké Meziříčí: Město získalo strategický pozemek
Foto: Velké Meziříčí
Popisek: Velké Meziříčí

Pozemek zvaný farská zahrada je pro město Velké Meziříčí důležitý kvůli lepšímu zpřístupnění areálu Svit a jeho urbanistickému propojení s okolím. „Pozemek nám může významně posloužit v rámci pěšího i dopravního propojení Třebíčské ulice s lokalitou Svit. Zároveň dojde k majetkoprávnímu scelení celého areálu,“ uvedl starosta Alexandros Kaminaras.

Město právě vyhlašuje otevřenou urbanistickou soutěž na pořízení územní studie zmiňovaného brownfieldu. „Studie poslouží jako komplexní plán pro budoucí rozvoj areálu Svit, který může významně posílit centrum Velkého Meziříčí,“ dodal starosta. Spolu s farskou zahradou město dostalo i pozemek pod správní budovou při skládce odpadů.

Římskokatolická farnost Velké Meziříčí směnou získala od města dům na Komenského ulici číslo popisné 123 vedle špitálního kostela sv. Kříže, který již dlouhodobě využívá k výchovným, vzdělávacím a kulturním aktivitám.

Dům, jenž historicky církvi spolu s kostelem patřil, zkonfiskoval komunistický režim. Nyní se vrací do jejího vlastnictví a farnost jej hodlá využít k aktivitám zaměřeným na výchovu dětí a mládeže i na podporu rodin s dětmi, pro dětskou skupinu a pro skauty. Plánuje proto jeho opravu, úpravy v interiéru i snížení energetické náročnosti.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Letecká akce Open Skies for Handicapped už zítra

13:05 Hradec Králové: Letecká akce Open Skies for Handicapped už zítra

Tuto sobotu se na hradeckém letišti bude konat oblíbená akce Open Skies for Handicapped, kterou pořá…