Vimperk: Jak dál se zimním stadionem

01.01.2021 17:06 | Zprávy
autor: PV

Přestože na začátku prosince vypadala situace v souvislosti s virovou pandemií trochu optimisticky, za poměrně krátkou dobu došlo opět k nárůstu čísel pozitivně testovaných osob. S tím ruku v ruce šlo avizované opatření, naše země podle systému PES se vrátila na čtvrtý a následně na pátý stupeň a začala platit výraznější opatření.

Vimperk: Jak dál se zimním stadionem
Foto: Vimperk.cz
Popisek: Vimperk

Ve čtvrtém a pátém stupni jsou pro sport uzavřena všechna vnitřní sportoviště. Pro naši veřejnost a zejména mladé hokejisty to znamená, že nemohou jít na zimní stadion trénovat. Ještě před Vánocemi se dohodla rada města s Městskými službami Vimperk a HC Vimperk, že bude udržován led do konce prosince a podle vývoje situace po Vánocích bude stanoven další postup. Na poslední jednání rady města dne 30. prosince byli pozváni zástupci HC Vimperk Pavel Předota, Jiří Horejš, David Vinš a David Šindler a za městské služby Jan Král a Michal Gabauer a společně diskutovali o současné situaci a dalším postupu. Všichni přítomní se shodli na tom, že hokejová sezóna pro muže již skončila. Otázkou zůstává, jak řešit tréninky dětí. Po zkušenostech, které jsou s rozpouštěním ledu v jarních měsících, kdy led odtává téměř čtyři týdny, je možné vzhledem k mrazivému počasí od začátku ledna 2021 přestat led mrazit a tím šetřit náklady. Pokud vydrží venkovní mráz a situace související s virovou pandemií se v průběhu ledna výrazně zlepší a navrátíme se do třetího stupně PES, bude možné znovu zapnout chlazení. Pro dětské hokejisty by se tím otevřela možnost vrátit se k tréninku na ledě. Vše bude zhodnoceno a upřesněno na další společné schůzce, která je naplánována na 18. ledna 2021.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.