Vimperk: Zahájení obnovy střešního pláště na hřbitovní kapli Nejsvětějšího srdce Páně

23.07.2017 14:48 | Zprávy
autor: PV

S koncem tohoto týdne budou zahájeny práce na obnově střešního pláště kaple Nejsvětějšího srdce Páně na hlavním vimperském hřbitově. Objekt kaple nechal v letech 1909-1912 postavit místní významný podnikatel Johann Steinbrener a Vimperk tak byl prostřednictvím této dominantní stavby obohacen o trvalou a jedinečnou ukázku novogotického slohu.

Vimperk: Zahájení obnovy střešního pláště na hřbitovní kapli Nejsvětějšího srdce Páně
Foto: Vimperk.cz
Popisek: Vimperk

Díky dochované architektonické čistotě a památkové i historické podstatě je od roku 2008  tato hřbitovní kaple zapsána  v Ústředním seznamu nemovitých kulturních památek a není od věci připomenout, že právě tato skutečnost významným způsobem ovlivnila postup plánovaných oprav a její údržby. S významnou finanční pomocí z dotačních titulů Ministerstva kultury i Jihočeského kraje určených na obnovu památek mohla být v letech 2011-2013 nemalými náklady postupně zrestaurována všechna vitrajová okna v kapli, z nichž některá již hrozila zborcením olověné sítě svých výplní.

V rámci péče o památky pak město Vimperk v roce 2015 zadalo zpracování projektu řešícího obnovu pláště kaple. Díky značným rozpočtovým nákladům rozdělil projekt realizaci obnovy na dvě etapy a již v roce 2016 byla po vyřízení nezbytných povolení zahájena příprava projektové žádosti o dotaci včetně výběru zhotovitele I. etapy obnovy kaple – opravy břidlicové střešní krytiny. Akce byla zařazena do rozpočtu města na rok 2017 a s finanční podporou Jihočeského kraje ve výši 330.000,-Kč bude také v letošním roce zrealizována.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Levné bydlení

Když víte jak na to, proč třeba v Praze, kde jste vládli a teď jste ve vládě se ty levné byty nestaví?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Město ukáže, kolik talentu mezi seniory máme

7:17 Ústí nad Labem: Město ukáže, kolik talentu mezi seniory máme

Výtvarná a literární soutěž SEN-ART 2026 nabízí jedinečný prostor pro všechny seniory nad 60 let.