Vize a strategie #brno2050 ukazuje směr města

30.11.2017 17:30 | Zprávy
autor: PV

Nově vytvářená Vize a strategie #brno2050, hlavní strategický rozvojový dokument města, se posunula do další fáze. Rada města Brna doporučila Zastupitelstvu města Brna její schválení.

Vize a strategie #brno2050 ukazuje směr města
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Kromě samotné vize obsahuje také dvacet pět na ni navázaných hodnot, z nichž každá má svého garanta. Jednotlivé hodnoty jsou podrobně popsány včetně návrhu cílů a indikátorů, dle kterých bude možné v budoucnu posuzovat míru jejich naplňování. Celá vize a strategie #brno2050 byla vytvářena tzv. odspodu a každý se do ní mohl zapojit, proces byl zcela otevřený. 

Proč byl stanovený vzdálený horizont 2050?

Strategie #brno2050 představuje stav Brna, v jakém ho předáme budoucím generacím. Dnešní žáci základních škol budou v roce 2050 čtyřicátníky, kteří zde budou žít se svými rodinami. Proto byli ke komunikaci využiti mladí Brňané a Brňanky. Většina světových metropolí, jako například Paříž nebo Melbourne, si zvolila podobně dlouhý horizont. 
Více informací naleznete na internetových stránkách www.brno2050.cz, kde je celá historie.

K čemu bude schválená vize sloužit?

Vedle toho, že ukazuje, jaké může být Brno v roce 2050, vytváří mantinely pro tvorbu dílčích plánů a koncepčních dokumentů (např. kultury, bydlení, sportu, ICT a udržitelné energetické politiky města), které budou rozvíjet konkrétní oblasti ve střednědobém horizontu a na období 10 let.

„Cílem procesu bylo vytvořit jednoduchý a živý dokument, který není vytesán do kamene a který je možné za jasných podmínek upravit. Díky indikátorům bude možné jej každoročně vyhodnocovat a případně zohledňovat v rozpočtu města,“ uvedl náměstek primátora Jaroslav Kacer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…