Vsetín: Díky e-aukci elektřiny mohou občané ušetřit

24.06.2013 20:02

Hledání provozních úspor přivedlo vsetínskou radnici už na jaře loňského roku k elektronické aukci elektřiny pro sebe a ostatní městské firmy.

Vsetín: Díky e-aukci elektřiny mohou občané ušetřit
Foto: Redakce
Popisek: Starostka Vsetína Iveta Táborská z ODS

Díky tomuto kroku získala elektrickou energii o 21 % levněji. Nyní budou mít tuto šanci i obyvatelé města, a to díky firmě eCENTRE, která ve spolupráci s radnicí hodlá právě pro vsetínské občany zorganizovat elektronickou aukci. Zapojit se do ní bude moci každý z nás.
 
Hledání provozních úspor přivedlo vsetínskou radnici už na jaře loňského roku k elektronické aukci elektřiny pro sebe a ostatní městské firmy. Díky tomuto kroku získala elektrickou energii o 21 % levněji. Nyní budou mít tuto šanci i obyvatelé města, a to díky firmě eCENTRE, která ve spolupráci s radnicí hodlá právě pro vsetínské občany zorganizovat elektronickou aukci. Zapojit se do ní bude moci každý z nás.
 
Elektronické aukce energií pro velké firmy či městské úřady a jejich organizace jsou v dnešní době vcelku běžné. V poslední době však přibývá e-aukcí, do nichž se zapojují samotní občané měst a získávají díky nim výrazně levnější elektřinu. Domácnosti tak mohou ušetřit ročně tisíce korun.
 
„Princip elektronických aukcí pro domácnosti spočívá v tom, že dáme dohromady určitý počet domácností, který je už pro dodavatele energie zajímavý. Následně provedeme samotnou aukci, v níž mohou ceny silové elektřiny výrazně klesnout, řádově i o desítky procent,“ uvedl Martin Dulai z firmy eCENTRE, která má za sebou už mnoho aukcí pro občany a připravuje se e-aukci zprostředkovat i lidem ve Vsetíně.
 
Bude přitom spolupracovat s radnicí, která jí umožní zřídit na podzim na městském úřadě kontaktní místo, kde budou moci občané přicházet a do aukce se přihlásit.
 
O tom, že to bude zajímavá příležitost, svědčí i úspěšnost již provedených aukcí. V poslední - květnové aukci – díky společnosti eCENTRE  ušetřily domácnosti přes 23 % na elektrické energii a 25 % na zemním plynu.
 
„Po provedení aukce vyhodnotíme výhodnost pro jednotlivé domácnosti, kdy budeme vědět, kdo ušetří a kdo ne. Kdo neušetří, bude moci zůstat u stávajícího dodavatele. Pro koho bude vysoutěžená cena výhodnější, podepíše smlouvu s novým dodavatelem,“ vysvětluje Dulai. Občany samotné účast v aukci nic nestojí. „Administrativu nutnou pro změnu dodavatele zajišťujeme my a nový dodavatel, který navíc hradí veškeré náklady spojené s aukcí,“ vysvětlil zástupce firmy eCENTRE.
 
„S elektronickou aukcí elektřiny máme dobré zkušenosti, a proto chceme umožnit získat levnější energii i občanům našeho města,“ zdůvodnil spolupráci radnice a firmy eCENTRE místostarosta Stanislav Pavelec.
 
Podrobnosti o zřízení kontaktního místa přineseme v září, po ujasnění termínu.
 
Jiří Žůrek, redaktor Vsetínských novin

reklama

autor: mestovsetin.cz

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

22:09 Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

Radnice odstartovala veřejnou sbírku Vánoční strom. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladni…