Vsetín: Filmový festival Jeden svět přiveze na Vsetín Okamury i Ovčáčka

04.03.2019 15:03

Filmový festival Jeden svět představí tu nejlepší současnou dokumentární tvorbu také ve Vsetíně. Letošní edice vsetínského festivalu startuje přesně za dva týdny a potrvá od 18. – 22. března.

Vsetín: Filmový festival Jeden svět přiveze na Vsetín Okamury i Ovčáčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Jeho dějištěm bude po celou dobu klub Tři opice. „Na program jsme zařadili čtyři snímky, pondělním otvírákem bude tentokrát film Bratři Okamurové o nesourodé bratrské trojici populistického politika, hluboce věřícího křesťana a úspěšného architekta. Každý projekční den doplníme debatou, tentokrát se mohou diváci těšit skutečně na hvězdná jména, která brzy odhalíme. Filmový program doplní středeční speciální edice filmového hospodského kvízu,“ zve festivalová koordinátorka Světla Studenská.

Ochutnávku letošní dramaturgie mohou filmoví fanoušci zdarma vyzkoušet již ve středu 13. března. V klubu Tři opice během festivalové předprojekce uvidí nejnovější počin slovenské režisérky Zuzany Piussi Obléhání města. Ten vypráví příběh slovenské obce Kremnice, jejíž obyvatelé se postavili těžařským firmám.

„O týden později budou večery ve Třech opicích kromě Okamurů patřit premiérám filmů Ovčáček o posledním mohykánovi tradičního pastevectví ovcí v Nizozemí nebo Novaja o tom, zda lze v Rusku i u nás dělat skutečně nezávislou žurnalistiku. Festival zakončíme kanadskou produkcí filmu Anoteho archa o ostrovním státu se sto tisíci obyvateli, který životně ohrožuje stoupající hladina oceánů,“ láká diváky Studenská.

Jeden svět se letos uskuteční už po jednadvacáté. Na pražskou premiéru naváže dalších 35 českých měst, ve Vsetíně se festival koná podruhé. Vedle večerních projekcí připraví i dopolední promítání a debaty pro stovky žáků a studentů nejen vsetínských škol v kině Vatra.

Jednotné vstupné na veřejné projekce je 80 korun, vstupenky jsou k dostání vždy před jednotlivými projekcemi na místě. Ty začínají vždy od 18:00 hodin. Konání festivalu finančně podpořilo město Vsetín, TES Vsetín, JC Metal a individuální dárci. Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Noc venku podpoří lidi bez domova

21:10 Znojmo: Noc venku podpoří lidi bez domova

Noc venku je ojedinělá kampaň, která si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s problematikou živo…