Vsetín: Město zrekonstruuje byty pro seniory Pod Žamboškou

08.06.2018 13:48

Město Vsetín hodlá postupně rekonstruovat byty v domech s pečovatelskou službou Pod Žamboškou na Rybníkách. Jako první přichází na řadu byt 2 + kk, jehož úpravy za přibližně půl milionu korun bez DPH začnou v červnu. Byt by měl být připraven k předání na konci prázdnin.

Vsetín: Město zrekonstruuje byty pro seniory Pod Žamboškou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

Domy s pečovatelskou službou čp. 1579 a 1580 v lokalitě Pod Žamboškou mají už více než 40 let a byty v nich jsou stále v původním stavu. Rekonstruován byl zatím pouze jediný byt z celkových šedesáti čtyř, a to v roce 2014. Nyní radnice hodlá postupně renovovat další bytové jednotky, na což uvolnila v rozpočtu města potřebné prostředky. „Za ně bychom chtěli ještě v letošním roce zrekonstruovat tři byty. Nyní se nám uvolnil první byt o velikosti 2 + kk, jehož oprava začne v červnu,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že dokončení všech prací se předpokládá na konci letních prázdnin.

Během této doby projde byt celkovou rekonstrukcí spočívající ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následovat bude vyzdění nových příček, nové obklady včetně omítek, montáž nových rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení nových podlah včetně podlahových krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC.

Po dokončení rekonstrukce bude opravený byt přednostně nabídnut ostatním nájemcům v domě. Pokud by o něj některý projevil zájem, uvolnil by se tak další byt pro pokračování rekonstrukce. „Cena rekonstrukce jedné bytové jednotky o velikosti 2 + kk se pohybuje kolem půl milionu korun bez DPH. Je tedy nutné následně počítat s vyšším nájmem, za který však uživatel bytu získá daleko větší komfort bydlení,“ uzavírá starosta Růžička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

21:49 Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

Městský úřad ve Vítkově oznamuje, že se připravuje rekonstrukce mostu ve Švermově ulici v místě křiž…