Vsetín: Městské lázně čeká zásadní rekonstrukce

10.02.2019 14:59

Rozsáhlý zásah do lázeňského areálu ve Vsetíně, s nímž počítá radnice na počátku roku 2020, si vyžádá uzavření lázní. Pracovat se začne v lednu příštího roku.

Vsetín: Městské lázně čeká zásadní rekonstrukce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

Rekonstrukce si vyžádá komplexní řešení bazénové technologie, vzduchotechniky, ústředního vytápění, elektroinstalace, ohřevu vody, energetiky a kogenerační jednotky. Od ledna do konce prázdnin příštího roku tak budou městské lázně pro veřejnost uzavřeny.

V rámci stavebních úprav bude na vnitřních stěnách a na dně pětadvacetimetrového bazénu a také na plochách ochozů vybourána a nově provedena dlažba s obklady. Stejného zásahu, tedy vybourání a nové stavby se dočká také nosná konstrukce dojezdu tobogánu, která bude poté natřena. „Vlastní tobogánový tubus bude demontován a nahrazen novým stejného vzhledu. Střecha věže tobogánu bude odbourána a nově postavena včetně nosné ocelové konstrukce,“ popsal stavební technik radnice Petr Findeis.

Dále budou zrušena brodítka mezi šatnami a plaveckým bazénem z důvodu řešení bezbariérového provozu. Mezi terasou a travnatou plochou na jižní straně městských lázní bude vedle stávajícího venkovního schodiště umístěna svislá plošina pro invalidy. „V objektu bazénu bude řešena modernizace šatních skříněk, které budou dovybaveny elektronickými zámky ovládanými čipovými náramky,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

V současné době radnice vyřizuje povolení. Soutěž na dodavatele stavebních prací proběhne v druhé polovině letošního roku. „Předpokládaná investice do úprav městských lázní se předpokládá ve výši jednatřiceti milionů korun bez daně z přidané hodnoty,“ sdělil starosta Jiří Růžička. V letošním roce se počítá s přípravou zařízení staveniště. Práce v objektu městských lázní budou zahájeny 2. ledna příštího roku. Předpokládaný termín dokončení stavby je naplánován konec prázdnin 2020. Po celou dobu prací bude areál pro veřejnost uzavřen.

Větším zásahem si městské lázně prošly naposledy v roce 2002 a 2003, kdy nechala radnice postavit tobogán a přístavbu s dětskými a relaxačními bazény a whirpooll.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nové Město na Moravě: Nová parkovací místa v Tyršově ulici budou stát 9 milionů

7:34 Nové Město na Moravě: Nová parkovací místa v Tyršově ulici budou stát 9 milionů

Na stále větší počet aut v ulicích Nového Města reagovalo zastupitelstvo v roce 2017 schválením něko…