Vsetín: Mezinárodní týden turistiky na Valašsku opět nabídne zajímavé trasy

10.07.2024 7:37 | Tisková zpráva

Město Vsetín ve spolupráci s odbory oblasti KČT Zlínský kraj připravuje na 11. – 14. července 33. ročník Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku (MTTV).

Vsetín: Mezinárodní týden turistiky na Valašsku opět nabídne zajímavé trasy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

„V letošním roce jsme si pro účastníky připravili opět několik novinek. Na základě přání turistů jsme zkrátili zážitkové trasy maximálně do délky 10 kilometrů, aby na nich měli dostatek prostoru vychutnat si krásy naší krajiny. Zážitkové trasy doplní ty tradiční turistické o délkách 20 až 30 kilometrů. Nově jsme také rozšířili možnosti ubytování. Využít lze domov mládeže Kostka školy, Domov mládeže a tělocvičnu strojnické průmyslovky nebo prostor KČT Slovan určený pro uzavřenou skupinu šesti až osmi osob,“ informoval místostarosta Petr Kudlík (ANO 2011) s tím, že zájemci o účast se v tuto chvíli již nemohou registrovat předem, ale až ve čtvrtek 11. července od 9 do 20 hodin v místě prezence, kterým je velká zasedací místnost v první patře budovy radnice na Svárově.

„Slavnostně celou akci zahájíme tentýž den v 19 hodin na Dolním náměstí koncertem kapely Dareband, od 21.30 hodin se tamtéž mohou účastníci těšit na letní kino, které promítne film Aristokratka ve varu. V případě nepřízně počasí se koncert Darebandu uskuteční v malém sále Domu kultury, letní kino bude zrušeno,“ doplnila jedna z pořadatelek Lenka Kováčová.

A kam vlastně turisté v rámci 33. ročníku MTTV zavítají? Již v den prezence se vypraví na krátkou trasu do semetínského arboreta. O den později je čeká výšlap do okolí Rožnova pod Radhoštěm, během nějž navštíví například rozhlednu na Velkém Javorníku. V sobotu 13. července zamíří na Horní Vsacko a podívají se třeba na Soláň či rozhlednu Miloňová. Nedělní program má cíl v Janišově, kde bude možné si opéct špekáčky.

Podrobněji se o Mezinárodním týdnu turistiky na Valašsku dozvíte na webových stránkách ZDE nebo facebookovém profilu ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Lidí bez domova nepřibývá. Nástroje k řešení problematických lokalit jsou však omezené

16:31 Olomouc: Lidí bez domova nepřibývá. Nástroje k řešení problematických lokalit jsou však omezené

Na sociálních sítích se v posledních dnech objevila řada příspěvků o lidech bez domova, kteří posedá…