Vsetín: Mikuláš pro seniory letos bude pod okny

27.11.2021 19:09 | Tisková zpráva

V neděli 5. prosince se uskuteční další ročník úspěšné akce Mikuláš pro seniory. Mikulášská družina, vytvořená vsetínskými skauty, navštíví domovy pro seniory na Vsetínsku. Jejich obyvatelům předá za zpěvu písní dárky a popřeje jim. Nově se do akce zapojí i studentské Kostka radio.

Vsetín: Mikuláš pro seniory letos bude pod okny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

K této alternativě Mikuláše pro seniory, která nahradí před pandemií koronaviru pořádanou akci v Domě kultury, jíž se účastnilo i přes 400 dříve narozených občanů města, přistoupila radnice z důvodu aktuální pandemické situace.

„Ve spolupráci se vsetínskými skauty a se studentským Kostka radiem uspořádáme Mikuláše pod okny domovů pro seniory. Chceme tak v této době povzbudit a podpořit zejména pracovníky v sociálních službách, kteří svou laskavost a štědrost předávají dále každodenní péčí o seniory i v adventním čase,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová a dodala: „Senioři, kteří nebydlí v domovech, najdou mikulášskou družinu v ulicích Vsetína a na Dolním náměstí, kde bude dříve narozeným rozdávat kromě sladkostí i mini kartu první pomoci.“

Mikulášská družina v jeden den zahraje písničky a popřeje bezmála více než šesti stovkám seniorů a více než třem stovkám pečujících pracovníků. Organizátorem akce je město Vsetín s Junákem – českým skautem, střediskem Vsetín a studentským Kostka radiem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na základních školách v Praze 2 bude pokračovat projekt Trenéři do škol

21:04 Na základních školách v Praze 2 bude pokračovat projekt Trenéři do škol

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt pilotně spu…