Vsetín: Očkování bez předchozí registrace mimořádně i v sobotu

05.08.2021 20:33

Očkovací místo ve sportovní hale Na Lapači ve Vsetíně bude mimořádně otevřeno i v sobotu 7. srpna 2021 od 8.00 do 13.00 hodin. Využít jej mohou k očkování proti Covid-19 zájemci starší 16 let, a to bez předchozí registrace a rezervace termínu. Dospělí starší 18 let si mohou vybrat mezi dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer a jednodávkovou vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson.

Vsetín: Očkování bez předchozí registrace mimořádně i v sobotu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

„Reagujeme tak na zájem lidí, kteří se ptali po očkování o víkendu. Jak jsme již uvedli, chceme maximálně využít kapacitu očkovacího místa Na Lapači. Pokud bude o sobotní očkování zájem, pokusíme se akci do konce srpna ještě zopakovat,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková. Připomenula, že nájemní smlouva ve sportovní hale je uzavřena do konce srpna. „Nejpozději prvního září sportovcům halu uvolníme a očkování přesuneme zpět do Vsetínské nemocnice,“ informovala již dříve.

Očkování bez předchozí registrace a rezervace termínu zahájila Vsetínská nemocnice od středy 28. července 2021. První den této možnosti využilo 66 lidí, další pracovní dny okolo padesátky. Pro zájemce starší šestnácti let je očkování bez předchozí registrace k dispozici každý všední den od 8.00 do 14.00 hodin. Děti ve věkové kategorii 12-15 let mohou k očkování bez registrace přicházet v doprovodu zákonného zástupce pouze jeden den v týdnu, a to ve čtvrtek mezi dvanáctou a čtrnáctou hodinou, kdy je v očkovacím centru přítomen pediatr. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Noc vědců 2021

11:47 Hradec Králové: Noc vědců 2021

Tradiční Noc vědců proběhne 24. září 2021. Znovu vám nabídneme exkluzivní vhled do všeho vědecky zaj…