Vsetín: Příchod jara zvěstují v ulicích Vsetína rozkvétající cibuloviny

23.03.2024 16:28 | Tisková zpráva

Na řadě míst v centru Vsetína začaly rozkvétat cibuloviny, které mají za úkol zkrášlit veřejný prostor a pomoci naladit Vsetíňany na přicházející jarní období.

Vsetín: Příchod jara zvěstují v ulicích Vsetína rozkvétající cibuloviny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

V průběhu listopadu loňského roku vysázela specializovaná firma technologií mechanizované výsadby téměř 45 tisíc cibulek různých druhů květin na devíti místech Vsetína. „Tuto jsme poprvé ve Vsetíně použili v roce 2021 ve čtyřech lokalitách v centru. Město nám na jaře následujícího roku krásně rozkvetlo, a proto jsme se rozhodli osázené plochy nyní rozšířit,“ uvedl starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL) s tím, že za nákup cibulovin a sázecí práce radnice vloni na podzim zaplatila 400 tisíc korun včetně DPH.

„Při výsadbě byly použity cibule různých druhů květin, konkrétně tři směsi. Ve všech jsou zastoupeny narcisy a tulipány různých barev,“ uvedl správce městské zeleně Petr Mikulík. Okrasné květiny v těchto dnech již postupně nakvétají a zkrášlovat město by měly po dobu zhruba dvou měsíců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Pokud zůstanete u moci

Můžete zaručit, že nebudete jakkoliv usilovat o přijetí Eura? Z toho vaše průzkumu se obávám, že už jste se podvolili snahám vašich koaličních partnerů Euro přijmout a čím dál víc se stává probruselskou stranou místo toho, jak jste se k politice EU stavili dřív – což mi bylo mnohem sympatičtější

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Na webu města je vylepšená verze chatbota

22:42 Česká Lípa: Na webu města je vylepšená verze chatbota

Od března letošního roku najdete na titulní straně webu města mucl.cz v pravém dolním rohu ikonku, t…