Vsetín: Radnice funguje jako výdejní místo ochranných pomůcek pro lékaře a sociální služby

05.04.2020 18:38

Vsetínský městský úřad v nynějším krizovém stavu pracuje nejen na dodávkách nezbytného materiálu a dobrovolnických služeb seniorům a jiným ohroženým skupinám, ale slouží také jako výdejní místo pro zásilky zdravotníkům a sociálním službám z Krajského úřadu Zlínského kraje. Radnici se také podařilo zajistit 1000 litrů dezinfekce, kterou směřovala jednotlivým obcím do celého ORP, a také všem jednotkám místních hasičů.

Vsetín: Radnice funguje jako výdejní místo ochranných pomůcek pro lékaře a sociální služby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

„V těchto dnech jsme obdrželi z krajského úřadu třetí dodávku pro vsetínské ambulantní lékaře. Městský úřad funguje podle krizového plánu jako výdejní místo. V prvních dvou zásilkách jsme lékařům předali více než 3000 respirátorů, stejný počet roušek a několik desítek litrů dezinfekce,“ vysvětlil starosta Vsetína Jiří Růžička s tím, že dodávky do Vsetína míří pravidelně dvakrát týdně a výdej probíhá denně od 9 do 14 hodin, kromě soboty.

Zaslané ochranné pomůcky a dezinfekční prostředky si na úřad chodí vyzvednout i pracovníci sociálních služeb. Dosud jim bylo předáno téměř 20 000 roušek, více než 1000 párů rukavic a téměř 1000 litrů dezinfekce. „I nezbytné dodávky do sociálních služeb se budou, dle dostupných informací, pravidelně opakovat,“ dodal starosta. „V příštím týdnu budeme rozdělovat obcím celého ORP dalších 1375 litrů dezinfekce, kterou zajistil krajský úřad,“ uzavřel starosta.

V budově městského úřadu na Svárově stále funguje sběrné místo pro ručně šité roušky. Dobrovolníci je mohou nosit kdykoliv, i o víkendech, stačí zazvonit na službu Městské policie, která jim umožní vstup do vestibulu, kde se nachází sběrné místo. Odbor sociálních věcí roušky stále distribuuje ohroženým skupinám, dosud bylo vydáno více než 900 roušek, zejména seniorům, kteří žijí sami nebo v domech se zvláštním určením a v domově pro seniory na Jasence.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Město na sezónu znovu rozkvétá

6:32 Olomouc: Město na sezónu znovu rozkvétá

Zahradníci v Olomouci začali s instalací květinové výzdoby. I letos v létě ozdobí veřejná prostranst…