Vsetín: Trávníky dostanou letos nové sportoviště

10.04.2020 11:04

Město i v tomto roce pokračuje v obnově a modernizaci školních sportovišť. První etapou začíná rekonstrukce sportovního areálu u základní školy na Trávníkách. Město do ní investuje 12,3 milionu korun bez DPH.

Vsetín: Trávníky dostanou letos nové sportoviště
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

Po loňských úpravách či stavbách nových sportovišť v areálech základních škol na Ohradě a Sychrově letos přišlo na řadu hřiště u základní školy Trávníky. Sama škola byla otevřena v roce 1953 a její sportovní areál není o mnoho mladší. V uplynulém roce proto byla zpracována projektová dokumentace a letos přijde na řadu samotné zahájení realizace projektu, na jehož konci bude nové sportoviště. Vzhledem k velkému rozsahu změn a jejich finanční náročnosti však bude celá akce rozdělena na několik etap, přičemž ta první započala koncem března.

„Na základě výsledků výběrového řízení, do něhož se přihlásilo celkem deset uchazečů, bude zhotovitelem první etapy rekonstrukce společnost sportcité + s. r. o. z Bílovic, která nabídla cenu necelých 12,3 milionu korun bez DPH,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Anketa

Chcete, aby byl Andrej Babiš předsedou vlády i po volbách v roce 2021?

85%
15%
hlasovalo: 33465 lidí

Stavební práce byly zahájeny na konci března a dle smlouvy by mělo být hotovo na konci srpna, aby areál mohl začít sloužit od počátku nového školního roku.

A na co se tedy vyznavači sportu mohou těšit? Než se začne se samotnou stavbou, bude nutné odstranit původní asfaltovou plochu. „Poté zde vyroste víceúčelové hřiště o rozměrech 50 x 30 metrů, které bude využitelné pro veškeré míčové sporty, jako volejbal, minikopanou, házenou, basketbal či tenis,“ přiblížil místostarosta pro sport a školství Tomáš Pifka s tím, že při projektování se myslelo i na další sporty. Nebudou tak chybět ani třídráhový atletický ovál o délce 200 metrů, sektory pro skok vysoký a vrh koulí a sprinterská třídráha o délce 82 metrů.

Všechna sportoviště budou opatřena tartanovým povrchem, mobiliářem a víceúčelové hřiště bude chráněno pětimetrovým plotem. Okolní zpevněné plochy budou ze zámkové dlažby, v areálu se počítá též s dalším mobiliářem v podobě laviček, odpadkových košů. Součástí první etapy rekonstrukce jsou také přípravné práce pro budoucí montáž veřejného osvětlení či zatravnění areálu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Město chce nájemníkům převést družstevní byty

17:58 Olomouc: Město chce nájemníkům převést družstevní byty

Velkou pozornost věnuje vedení města situaci nájemníků družstevních bytů v Olomouci. Radnice nerozpo…