Vsetín: Zastupitelé rozdělili sportovním organizacím 8,5 milionu

31.12.2022 13:13 | Tisková zpráva
autor: PV

Zastupitelé na prosincovém zasedání schválili rozdělení financí do sportovní oblasti pro rok 2023. V rámci Programu pro poskytování dotací v oblasti sportu bylo rozděleno mezi 28 žadatelů téměř 8,5 milionu korun. Zároveň zastupitelé vyhlásili druhé kolo zmíněného dotačního programu, ve kterém je pro sportovní kluby vyčleněno 9 milionů korun. Souhrnně tak do sportovní oblasti ve Vsetíně poputuje v letošním roce rekordní částka 17,5 milionu korun.

Vsetín: Zastupitelé rozdělili sportovním organizacím 8,5 milionu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

„V tomto programu bylo možné žádat o dotace na pravidelnou celoroční činnost v oblasti sportu, tělovýchovy a volného času zaměřeného na sportovní aktivity. Odbor školství a kultury radnice následně připravil návrh na rozdělení podpory, který byl v průběhu prosince představen zástupcům z řad žadatelů a následně schválen zastupitelstvem,“ vysvětlil místostarosta pro školství a sport Pavel Bartoň (ANO 2011) a dodal: „O dotaci požádalo celkem 28 sportovních klubů a všichni zájemci byli podpořeni. Vzhledem k tomu, že finance v dotačním programu nebyly vyčerpány, rozhodli jsme se vyhlásit druhé kolo s alokovanou částkou 9 milionů korun.“

Druhé kolo dotačního programu má stejné podmínky jako první. Žádosti bude možné odevzdat od 23. do 27. ledna na podatelnu městského úřadu. Podrobnosti i žádost ke stažení najdou zájemci na webu města v sekci Hospodaření/Dotace/Sportovní činnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Město začalo se zpevňováním svahu v ulici Romana Havelky

22:05 Jihlava: Město začalo se zpevňováním svahu v ulici Romana Havelky

Práce v těžko dostupném svahu, které potrvají několik týdnů, si vyžádají částečné omezení provozu v …