Vsetín: Zastupitelé schválili dotace pro kulturu, cestovní ruch a volný čas

12.02.2019 18:36

Vsetínští zastupitelé na svém jednání 11. února schválili dotace do oblasti kultury, cestovního ruchu a volného času pro rok 2019. Peníze jsou určeny na provoz organizací a spolků.

Vsetín: Zastupitelé schválili dotace pro kulturu, cestovní ruch a volný čas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

Finanční podpora města Vsetín je rozdělena programové dotace na podporu celoroční pravidelné činnosti v oblasti kultury (v rámci Programu pro poskytování dotací v oblasti kultury) a individuální dotace. „Na tuto oblast je rozpočtu je na podporu vyčleněna částka 1 milion 800 tisíc korun,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

V rámci programu pro poskytování dotací v oblasti kultury získá Folklorní spolek Vsacan 220 tisíc korun, Vsacánek pak obdrží 200 tisíc korun, Folklorní spolek Jasénka dostane 420 tisíc, Divadlo v Lidovém domě získá 350 tisíc korun, Spolek Lumír dostane 26 tisíc korun, Valašský krůžek jazzový obdrží 17 tisíc korun, Loutkové divadlo Kohútek získá 85 tisíc korun, Filmový klub ve Vsetíně dostane 50 tisíc korun, Bubu – klub dětské kultury obdrží 26 tisíc korun, Fotoklub Vsetín obdrží 17 tisíc korun, Regionální pěvecké centrum Vsetín, získá 20 tisíc korun, Pěvecké sdružení valašských učitelek, dostane 30 tisíc korun, Pěvecký sbor Sonet obdrží 17 tisíc korun a spolek Tancklub Vsetín získá 52 tisíc korun.

Individuální dotace v oblasti kultury, volného času a cestovního ruchu obdrží Český svaz bojovníků za svobodu, a to 44 tisíc korun, Mensa České republiky dostane 36 tisíc korun a Sdružení Valašsko-Horní Vsacko získá 150 tisíc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havířov: Město bude mít nové malometrážní byty

17:20 Havířov: Město bude mít nové malometrážní byty

Nové byty o velikosti 1+KK budou v nabídce Městské realitní agentury už od března letošního roku. V …