Vsetín zná konečnou podobu TOP 10 příležitostí a problémů

16.10.2021 10:44 | Tisková zpráva

Tradiční hlasování občanů o TOP 10 příležitostí a problémů města bylo letos velmi vyrovnané. Nejvíce hlasů nakonec obdržela rekonstrukce a modernizace Domu kultury.

Vsetín zná konečnou podobu TOP 10 příležitostí a problémů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

TOP 10 byla nadefinována na každoročním fóru„S námi pro vás za jeden provaz“, které uspořádala radnice 21. června v Domě kultury, a to v rámci projektu Zdravé město a místní Agenda 21. Desítky občanů zde u několika tematicky zaměřených kulatých stolů diskutovaly o tom, jakými problémy města by se zástupci vedení radnice měli prioritně zabývat. Z jednání vzešla finálová desítka, o jejímž definitivním pořadí se do 31. srpna hlasovalo v anketě na komunikační platformě Mobilní Rozhlas.

Do letošního hlasování se v součtu za fórum i webovou anketu zapojilo 285 respondentů. Ti přidělili největší počet 44 hlasů rekonstrukci a modernizaci Domu kultury.

„Nedobrého technického stavu Domu kultury jsme si vědomi. Jeho případné úpravy by mohly být součástí komplexní přeměny lokality Svárova, tedy i budovy radnice a okolních veřejných ploch. To vše je nyní předmětem studií, jimiž se zabývá několik architektonických kanceláří,“ reagoval místostarosta Tomáš Pifka.

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

69%
19%
hlasovalo: 40780 lidí

Druhé místo v anketě obsadilo se ztrátou čtyř hlasů odkoupení autokempu Semetín s cílem vybudovat tam zázemí pro bike arénu a volný čas. S 34 hlasy pak byl třetí návrh dořešit úsek cyklostezky centrem města v úseku od Ohrady po městské lázně včetně odpočinkové zóny na břehu Vsetínské Bečvy. Těsné rozdíly byly i mezi zbývajícími osmi podněty, jejichž výčet přinášíme níže.

„Z toho vyplývá, že spektrum názorů mezi občany je velmi různorodé a každý preferuje trošku jinou oblast či problematiku. Každopádně ale platí, že se všemi podněty z této desítky budeme zabývat. Všem, kteří se zapojili do jejich vyprofilování i samotného hlasování, patří naše poděkování,“ vzkázal místostarosta Pifka.

Konečné pořadí TOP 10:

 1. Rekonstrukce a modernizace Domu kultury 44
 2. Odkoupení autocampu Semetín pro vybudování zázemí pro bike arénu a volný čas 40
 3. Dořešit úsek cyklostezky centrem Ohrada-lázně včetně odpočinkové zóny na břehu řeky Bečvy 34
 4. Generální oprava Dolního náměstí (zeleň, volné plochy, hospodaření s dešťovou vodou) 30
 5. Více zeleně ve městě 28
 6. Oprava místních komunikací zejména k MŠ a ZŠ 22
 7. Nedostatečné kapacity pobytových sociálních služeb pro osoby se speciálními potřebami (odlehčovací služby, demence aj.) 21
  Nedostatek obecního bydlení 21
 8. Přechod u školy v Luhu – alternativa radar 16
 9. Veřejná pítka a další opatření ke zlepšení klimatu v ulicích (slunečníky na dětských hřištích aj.) 15

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

21:23 Brno: Vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

Odbitím půlnoci posledního listopadového dne skončilo finálové hlasování participativního rozpočtu D…