Vyškov: Nová brožura poradí, co dělat při mimořádných událostech

09.02.2018 17:31

Jak se připravit na různá nebezpečí, která v životě hrozí. Téměř 170 stran dobrých rad nabízí brožura Vaše cesty k bezpečí aneb Chytré blondýnky radí, kterou si nyní mohou zájemci zdarma vyzvednout v Turistickém informačním centru Vyškov.

Vyškov: Nová brožura poradí, co dělat při mimořádných událostech
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

V publikaci je názorně a přehledně rozpracováno celkem 67 témat. Čtenáři se dozví kupříkladu to, jak správně nahlásit mimořádnou událost, jak se chovat po zaznění varovného signálu či co všechno s sebou nese vyhlášená evakuace. Budou lépe připraveni na situace související s požáry, úniky nebezpečných látek nebo třeba povodněmi a extrémními klimatickými jevy. Nechybí ani témata zaměřená na bezpečnost na silnicích a kriminalitu různého druhu, ať už se jedná o přepadení, krádeže, šikanu, týrání nebo sexuální zneužívání, rizika spojená s informačními technologiemi nebo činy namířené proti seniorům a další.

Pro ty, kteří holdují spíše elektronické podobě, byla zpracovaná témata uveřejněna také na Portálu krizového řízení v Jihomoravském kraji – KRIZPORT, případně na webu www.chytre-blondynky.cz. Tištěná brožura však najde uplatnění v každé domácnosti, bude praktickým a rychle dostupným pomocníkem v mnoha závažných situacích. Připravil ji Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje ve spolupráci s krajským policejním ředitelstvím a jihomoravskou zdravotnickou záchrannou službou.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Přijďte tvořit vizi dopravy do roku 2050

21:17 Litoměřice: Přijďte tvořit vizi dopravy do roku 2050

Přijďte s námi tvořit vize dopravy do roku 2050. V úterý 27. listopadu se v Hradu Litoměřice uskuteč…