Vyškov: Přechod u základní školy nabídne lepší rozhled

28.03.2020 21:10

Umístění přechodu či dopravní značení se nezmění, školáci jej budou dál využívat. Úpravou ovšem dojde ke zkrácení celkové délky přechodu na normovou hodnotu.

Vyškov: Přechod u základní školy nabídne lepší rozhled
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov
reklama

Sníží se tak čas potřebný pro přecházení, což přinese zvýšení bezpečnosti všech účastníků silničního provozu. Řeč je o přechodu pro chodce u Základní školy Morávkova. Současně dělníci rozšíří parkoviště u školy.

Vedení města naplánovalo v uplynulých letech hned několik investic v okolí vyškovských škol a školek. Řidiče svádí odlehlejší lokality, například u Základní školy Letní pole nebo právě Morávkovy, k rychlejší jízdě. „Novou úpravou přechodu se čtyřmetrovou šířkou a výrazným odsunutím podélného stání dojde ke zlepšení rozhledových poměrů. Standardně provedeme také bezbariérové úpravy nástupů na obou stranách. Přechod vedoucí přes krajskou silnici bude navíc nově nasvětlený,“ popsal investici vyškovský místostarosta Roman Celý.

Parkovací místa před budovou navíc už kapacitně nestačí. Celkově bude před školou 15 parkovacích stání, z toho čtyři podélná. Povrch bude z asfaltového krytu, šikmá stání pak z betonové zámkové dlažby. „Když už k zásahům přistupujeme, současně opravíme přístupové chodníky. Stavbu jsme zařadili do letošního rozpočtu, počítáme s ní ve třetím čtvrtletí roku,“ poznamenal místostarosta Celý. Náklady mají dosáhnout 1,5 milionu korun.

Poslední větší investice u Základní školy Morávkova z této oblasti, bezmála 75 metrů dlouhý chodník ze zámkové dlažby za zhruba 350 tisíc korun, vznikl podél krajské silnice III/37729 v létě 2018. Volalo po něm tehdy vedení školy i rodiče žáků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Stavbu nové cyklostezky v ulici J. Lady podpoří dotace

7:35 Prostějov: Stavbu nové cyklostezky v ulici J. Lady podpoří dotace

Zastupitelé budou rozhodovat o stavbě cyklistické stezky v ulici J. Lady.