Vyškov: Zebu nebo uherský skot dostanou nové přístřešky

27.04.2019 14:52

Nové skladovací prostory a nové přístřešky ve výbězích skotu. Vedení ZOO PARKu Vyškov, které rovněž nechává rozšířit lemuří expozici, představilo další letošní plány. Nepůjde sice o atraktivní investice, důležité ale jsou: zajistí lepší podmínky pro život chovaných zvířat.

Vyškov: Zebu nebo uherský skot dostanou nové přístřešky
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov
reklama

Pět nových přístřešků v horních výbězích vznikne ve staré části zoologické zahrady. Žije v nich dobytek jako uherský skot či skotský náhorní i početnější skupiny zebu, cachena nebo dahome. „Tomu také odpovídá opotřebení stávajících ploch a staveb. V rámci plánovaných oprav povrchů ve třech stáních, všech zdí a části dřevěného obložení stájí, plánujeme doplnit výběhy o nové přístřešky s dlažbou a krmnými jeslemi. Ty zajistí jak zastínění, tak ochranu krmení před deštěm. Spolu s novými napáječkami zaručí celodenní a celoroční kvalitní všestranné zabezpečení pro chovaná zvířata,“ informovala ředitelka ZOO PARKu Vyškov Dagmar Nepeřená.

Většinou půjde o 5 krát 6 metrů velký přístřešek, záleží na konkrétním místě. Cena za přístřešky je na bezmála 1,6 milionu korun včetně DPH. Stejně jako v případě skladovací haly městská příspěvková organizace náklady zaplatí z investičního fondu za přispění města investiční dotací.

Důvodem výstavby právě nové haly je při rozšiřujícím se provozu a počtu potřebné techniky nedostatek podobných skladovacích prostor. „Zejména plochu pro ukládání granulovaného pytlovaného krmiva je třeba mít oddělenou,“ přiblížila ředitelka Nepeřená.

Nová nezateplená hala má vzniknout v druhé polovině letošní sezony na svahu podél vjezdové technické komunikace. Podle bývalého ředitele ZOO PARKu Vyškov a současného místostarosty města Josefa Kachlíka tak nebude stavební ruch obtěžovat návštěvníky. „Zahrada us pěla s dotací u Státního fondu životního prostředí na nákladní elektromobil. Stroje užívané ošetřovateli pro navážení krmiva a odvoz hnoje jsou už velmi opotřebované. Pořízení nákladního elektromobilu zlepší jejich pracovní podmínky. Jde nicméně o další stroj, který je potřeba někde ukládat, takže nové prostory jsou potřeba,“ doplnil k investici místostarosta Kachlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Občanům pomáhají fond a programy v rozpočtu

14:49 Jablonec nad Nisou: Občanům pomáhají fond a programy v rozpočtu

Součástí městského rozpočtu jsou také Fond na zlepšení úrovně bydlení a programy na podpory výstavby…