Vysoké Mýto: Město jedná o vytvoření sítě monitorovacích vrtů

13.05.2019 7:34 | Zprávy
autor: PV

Představitelé Vysokého Mýta a Litomyšle jednali s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým o ochraně podzemních vod a využití starých monitorovacích vrtů v oblasti Vysokomýtské synklinály, která je cennou zásobárnou kvalitní vody pro rozsáhlé území rozprostírající se od Poličky po Vraclavský hřbet a od Ústí nad Orlicí až do Proseče.

Vysoké Mýto: Město jedná o vytvoření sítě monitorovacích vrtů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku

Seznámili ho s dosavadními aktivitami a s návrhem na opravu a případné vybudování nových monitorovacích vrtů. „Monitorovací vrty jsou velice důležité pro průběžné sledování stavu hladiny a kvality podzemní vody. Získané informace mohou včas odhalit případné hrozby,“ řekl místostarosta Martin Krejza a dodal: „Podzemní voda nezná hranice, proto je potřeba řešit monitorovací vrty v celé oblasti Vysokomýtské synklinály, opravit je a vybudovat jejich síť. Tento úkol už přesahuje možnosti správních území Vysokého Mýta, Litomyšle i Poličky.“

Vzhledem k rozsahu území a jeho významu je zřejmé, že tím, kdo by měl vybudovat a vlastnit síť monitorovacích vrtů, by měl být stát, popřípadě Pardubický kraj.  „Pardubickému kraji jsme nabídli spolupráci, výsledky pasportizace vrtů a zkušenosti s likvidací havarijních průzkumných vrtů. Pan hejtman přislíbil, že vyvolá jednání s Ministerstvem zemědělství a s Ministerstvem životního prostředí,“ dodal starosta František Jiraský. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…