Vysoké Mýto: Šemberovo divadlo prochází postupnou modernizací

19. 1. 2020 20:06

Od posledních velkých úprav interiéru Šemberova divadla provedených podle návrhu architekta Milana Košaře uplyne letos už dvacet pět let. Později docházelo pouze k dílčí obměně technického zařízení.

Vysoké Mýto: Šemberovo divadlo prochází postupnou modernizací
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku
reklama

Poslední investicí byla před třemi lety digitalizace zvuku ve víceúčelovém sále. Interiér budovy a vybavení postupně zastaraly, a tak se město rozhodlo, že provede jejich celkovou modernizaci. S ohledem na provoz budovy město rozdělilo modernizaci do tří etap. První etapa proběhla koncem minulého roku, druhá se uskuteční letos a poslední bude pravděpodobně dokončena v roce 2022.

První etapa se týkala technického vybavení. Na konci loňského roku město do Šemberova divadla pořídilo projektor a server s technologií DCP (Digital Cinema Package), která je novodobým standardem pro přenos a distribuci filmů a dalších pořadů do kin. Jeho pořízení stálo přibližně 1,6 milionu korun. V současné době je tedy městské kino provozované v Šemberově divadle zařízené špičkovou technikou a diváci tak mají možnost shlédnout filmy v premiérových časech stejně jako v multikinech.

V letošním roce město provede úpravy interiéru víceúčelového sálu. „Ve druhé etapě bychom se rádi věnovali především hlavnímu sálu. Mělo by se v něm vymalovat a chceme vyměnit sedačky i koberec a osadit nová světla pro nasvětlení scény,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Letošní úpravy budou město stát přibližně 5 milionů korun. Tím ovšem ještě modernizace divadla nekončí. 

„Třetí etapa se bude týkat zbývající části divadla mimo hlavní sál, tedy i foyer. Pochopitelně se musí předělat toalety, které rozhodně nejsou v reprezentativním stavu,“ dodal místostarosta. Změní se také umístění šatny, či bufetu a upraveno bude i zázemí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Elektrobusy už ujely přes dva miliony kilometrů

15:34 Hradec Králové: Elektrobusy už ujely přes dva miliony kilometrů

Dopravní podnik města Hradce Králové, a. s., průkopník a lídr na poli elektromobility v prostředí mě…