Vysoké Mýto: Technické služby opraví přechody na náměstí, další budou opravy chodníků

15.06.2019 16:58

Technické služby zahájily opravu přechodů na náměstí Přemysla Otakara II. Během ní vybourají stávající betonový podklad, položí nový a přechody opět předláždí žulovou mozaikou.

Vysoké Mýto: Technické služby opraví přechody na náměstí, další budou opravy chodníků
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku
reklama

Stavební práce budou probíhat pouze na polovině přechodu tak, aby byl zachován průjezd. Současně s opravou přechodů Technické služby na náměstí nainstalují dva elektrorozvaděče, které připojí z nové elektro přípojky v Kollárově ulici. „Další elektrorozvaděče potřebujeme pro ozvučení a osvětlení kulturních akcí, jako je Týden hudby a Městské slavnosti, protože stávající elektrorozvaděč kapacitně nedostačuje. Využijí je i stánkaři, kteří do Vysokého Mýta jezdí na páteční trhy a na tradiční jarmarky,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Oprava přechodů bude provedena do konce srpna.

První letošní akcí, která už je téměř před dokončením, byla oprava chodníků a komunikace v Rokycanově ulici v úseku mezi ulicemi Denisova a Husova. Technické služby ji zahájily už v loňském roce a ukončí ji do 30. června. Zbývá už pouze opravit povrch komunikace na křižovatce s Jiráskovou ulicí. Čeká se jen, až skončí objížďka související s rekonstrukcí silnice I/35. Další stavební akce na sebe nenechají dlouho čekat. Následovat bude oprava chodníku v ulicích Litomyšlská a Husova podél silnice I/35 v úseku od Mýtnice po ulici Českých bratří. Ve druhé polovině roku dojde i na opravu chodníků v ulicích Javornického a Českých bratří v úseku od křižovatky s ulicí Třebízského po ulici Českých bratří k domu čp. 385. Technické služby letos také opraví chodníky v ulicích Jirečkova a Brandlova a předláždí hlavní nástupiště na autobusovém nádraží. V neposlední řadě rozšíří veřejné osvětlení ve Vraclavské ulici směrem od železničního přejezdu k Průmyslové ulici.

Technické služby mají údržbu a opravy chodníků, komunikací, veřejného osvětlení a veřejných prostranství jako jednu ze svých hlavních činností. Do plánu oprav každoročně zařazují to, co spolu s městem vyhodnotí jako nejpotřebnější. „Několikrát ročně objíždíme město a kontrolujeme technický stav chodníků i komunikací. Reagujeme také na připomínky a náměty občanů, které vkládají do webové aplikace Lepší Mýto. Havarijní případy Technické služby řeší samozřejmě okamžitě. Některé drobné nedostatky opraví v krátké době po nahlášení, jiné vyžadují více času a peněz. Rozsáhlejší opravy plánujeme v předstihu, abychom s nimi mohli počítat v městském rozpočtu,“ dodal místostarosta.

Součástí činnosti Technických služeb je také správa dětských hřišť, do které spadá i obnova herních prvků. Letos po konzultaci s obyvateli lokalit doplnily nové herní prvky na hřištích v Domoradicích a na Limperkách. V minulých letech obměnily herní prvky na hřištích u hřbitova, u Naděje, u Centra sociálních služeb, v Palackého ulici, v Knířově, v Domoradicích, v Brtči a ve Lhůtě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Krumlov zjednoduší a zrychlí schvalování předzahrádek. Chce tím napomoci oživit ulice města

10:43 Český Krumlov zjednoduší a zrychlí schvalování předzahrádek. Chce tím napomoci oživit ulice města

V návaznosti na prominutí poplatků za restaurační předzahrádky připravuje město Český Krumlov ve spo…