Vysoké Mýto: Začíná revitalizace území bývalých kasáren

04.03.2021 15:03

Předáním staveniště byla zahájena revitalizace území bývalých kasáren v prostoru mezi Domovem pro seniory Ledax a budovou bývalých dragounských kasáren.

Vysoké Mýto: Začíná revitalizace území bývalých kasáren
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku
reklama

„Jedná se o poslední neupravené místo, které zbylo v sídlišti Družba po odchodu sovětské armády v roce 1990. Novou podobu dostane podle návrhu architektů Barbory Srpkové a Martina Lukáče, kteří vyhráli architektonicko-urbanistickou soutěž. Lokalita konečně ožije a lidé budou mít další prostor, kde si budou moci zasportovat a setkávat se,“ řekl místostarosta Martin Krejza.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19612 lidí

V centru lokality vznikne multifunkční sportoviště s tribunou a umělým povrchem. V zimě bude sloužit jako kluziště, v ostatních měsících bude k dispozici pro sporty jako basketbal, fotbal či badminton. Pod tribunou bude kiosek, sociální zařízení a zázemí pro údržbu. Poblíž kiosku vznikne posezení pro odpočinek a občerstvení. Multifukční sportoviště doplní ještě kůlové hřiště a běžecká dráha.

V rámci projektu se řešilo i hospodárnější nakládání s dešťovou vodou. V místě budoucího parkoviště podél ulice Prokopa Velikého budou v první fázi vybudovány dvě nádrže na zadržení dešťové vody. Akumulační nádrž bude využívána pro závlahu zeleně a retenční nádrž bude sloužit pro záchyt většího množství dešťové vody a její postupné vypouštění do kanalizace. Z případné dotace z programu velká Dešťovka budou v druhé fázi provedeny úpravy veškerých zpevněných ploch komunikací a parkoviště. 

Revitalizovaný prostor oživí na 90 nových stromů. K výsadbě byly tentokrát vybrány platany, jasany, lípy, duby, javory, a okrasné třešně a višně. Kromě nich budou v území vysazeny křoviny a trvalky.

Revitalizace území bývalých kasáren bude město stát necelých 44 milionů korun. Dokončena bude v květnu příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Chystá se promítání v letním kině, opravy hlediště pokračují

17:39 Jihlava: Chystá se promítání v letním kině, opravy hlediště pokračují

Po loňské opravě střední části jihlavského amfiteátru se letos pokračuje jeho levou částí. Tento týd…