Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

30.06.2016 17:09 | Zprávy
autor: PV

Děti z pardubických základních a mateřských škol odevzdaly během letošního školního roku celkem 11,51 tun plastových lahví. Za jejich ekologické chování čeká žáky odměna v podobě pomůcek pro sport a volný čas.

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Soutěž vyhlašuje Magistrát města Pardubic ve spolupráci se Službami města Pardubic již řadu let. Letos se jí zúčastnilo celkem 25 základních a mateřských škol. Do soutěže se zapojila většina oslovených škol, které na konci školního roku předaly plastové lahve Službám města Pardubic. Každá z přihlášených škol dostala od SmP pytle, do kterých děti sešlápnuté PET lahve dávaly. Plné pytle pak SmP pravidelně odvážely a nahrazovaly novými. Celkem se takto podařilo nashromáždit 5976 pytlů.

Na prvním místě se umístila Mateřská škola Čtyřlístek Pardubice. Děti zde během roku nasbíraly 1,649 tun PET lahví, tedy 21,137 kilogramů na jednoho žáka. Na jeden kilogram je přitom potřeba přibližně 25 plastových lahví. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Pardubičky s 15,6 kilogramy na jedno dítě a jako třetí skončila Mateřská škola v Rosicích nad Labem, která dokázala nasbírat 14 kilogramů na dítě.

„Soutěž má zejména výchovnou funkci, děti totiž dokážou silně působit na rodiče a přimět je k větší šetrnosti vůči životnímu prostředí. A navíc tento návyk z dětství často přetrvává i v dospělosti,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…