Žatec: Zábava pro děti v kasárnách i ceny za soutěž Kontík a Třídílek

25.06.2024 22:27 | Tisková zpráva
autor: PV

Bohatou zábavu a mnoho zážitků připravili dětem v žateckých kasárnách organizátoři Dne IZS, který dnes dopoledne byl zároveň tradiční akcí na rozloučení se školním rokem.

Žatec: Zábava pro děti v kasárnách i ceny za soutěž Kontík a Třídílek
Foto: wikipedia
Popisek: Žatec.

Hlavními organizátory byly Armády ČR a Městská policie Žatec, o program se ale starali i další partneři. Od hasičů a policistů přes dobrovolné i profesionální záchranáře až po DDM Žatec či pracovníky MěÚ Žatec.

Na děti v areálu kasáren čekaly soutěže i občerstvení, včetně zmrzliny či vojenského guláše, ukázky techniky, zejména vojenské a hasičské. Školáci si mohli u stánku Policie ČR například díky speciálním brýlím vyzkoušet, jak obtížně se chodí v podnapilém stavu. Menší děti se bavily u ukázek chovatelů či Lesů ČR. Kdo chtěl, vzal si do ruky potěžkat vojenské zbraně, ale nechyběla ani střelba z luku. Oblíbené mezi dětmi bylo tradičně malování na obličej, ale také maskování zranění, které se používá při cvičeních Integrovaného záchranného systému.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Směna pozemků pro Jižní prstenec

22:05 Prostějov: Směna pozemků pro Jižní prstenec

Rada města Prostějova schválila záměr směny pozemků, který souvisí s dlouhodobě připravovaným projek…