Žatec: Zahájení rekonstrukce veřejného osvětlení

29.01.2023 6:32 | Tisková zpráva

V Žatci letos proběhne první etapa rekonstrukce veřejného osvětlení (VO). V průběhu roku dojde ke zmodernizování 396 lamp veřejného osvětlení, což bude zahrnovat nejen výměnu starých sodíkových výbojek za nová LED svítidla, ale také instalaci nových rozvaděčů a případně i sloupů veřejného osvětlení.

Žatec: Zahájení rekonstrukce veřejného osvětlení
Foto: wikipedia
Popisek: Žatec.

První etapa modernizace VO v Žatci se bude týkat hlavně jižní části města a lokality kolem Kauflandu. Výměna svítidel přinese úsporu 66 % nákladů na elektřinu. V konkrétních číslech to znamená, že instalace téměř čtyř set nových světel ušetří Žatci ročně 470 tisíc Kč. 

Letos půjde o investici za zhruba 10 milionů korun včetně DPH. Z toho částku 4,2 milionu Kč pokryje dotace od Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Dalších 5,5 milionů korun chce Žatec uhradit díky využití peněz z Kotlíkové dotace, které byly určeny na obnovu životního prostředí nebo právě na energetické úspory.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Podle vás jsme se stali kolonií, řízenou z Bruselu.

Mě by zajímalo, k čemu vůbec volíme vás europoslance, když nedokážete hájit v EU zájmy občanů, kteří vás volí a necháte z nás dělat kolonii a páté kolo u vozu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Úprava prostoru před krytým plaveckým bazénem

22:05 Kroměříž: Úprava prostoru před krytým plaveckým bazénem

Kroměřížská radnice pokračuje ve zvelebování krytého plaveckého bazénu v ulici Obvodová.