Žatec: Zastupitelé rozhodli, že lokalita pro sportovní halu se měnit nebude

29.11.2021 10:13 | Tisková zpráva

Tři hodiny trvalo včera další letošní jednání Zastupitelstva města Žatec, které přineslo několik důležitých usnesení.

Žatec: Zastupitelé rozhodli, že lokalita pro sportovní halu se měnit nebude
Foto: wikipedia
Popisek: Žatec.

Jedním z prvních bylo potvrzení lokality, kde se má stavět sportovní hala, jejíž podobu ukáže architektonická soutěž. 

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 27147 lidí
Hlasování, které navrhovalo přemístění budoucí haly do prostoru k pekárně, nezískalo dostatek hlasů, a proto nebyla změna schválena.

Zastupitelstvo schválilo ceník za odvoz a odstranění směsného komunálního odpadu pro rok 2022, svozová firma Marius Pedersen zvyšuje ceny o necelých 7 procent.

Zastupitelé schválili změnu obecně závazné vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích, o podmínkách plakátování a o opatřeních ke zlepšení vzhledu veřejné zeleně – nově je její součástí také zákaz krmení ptactva (kromě krmítek a vodních ptáků) a volně žijících zvířat ve městě.

Rozpočtovým opatřením ve výši 315 tisíc korun zastupitelé podpořili unikátní a oceňovanou rekonstrukci Mederova domu. Ten byl obnoven Spolkem Mederova domu za 21 milionů korun, ze strany města jde ale o první finanční podporu. Částka pomůže s úhradou archeologického průzkumu a nákladů na kanalizační přípojku, které nebylo možné hradit z dotace IROP.

Zastupitelé také schválili žádost o dotaci na dovybavení Přírodovědného centra. Město se díky tomu bude podílet na pořízení další moderní technologie, jako je třeba virtuální realita, jen minimální částkou 5 procent dodatečných nákladů.

Zastupitelstvo schválilo rozpočtovým opatřením 1,4 milionu korun pro ZŠ Komenského alej. Díky tomu bude možné uhradit vícepráce na dílnách a kuchyňce, které byly nutné k dokončení projektu Polytechnické vzdělávání 21. století.

Zastupitelstvo naopak vůbec neprojednávalo možnost odkoupení Kulturního domu Moskva. Bod bude zařazen do programu pravidelného jednání až poté, co jej zastupitelé předjednají na pracovní schůzi.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Klientů záchytky bylo v roce 2021 méně

12:09 Mladá Boleslav: Klientů záchytky bylo v roce 2021 méně

V roce 2021 bylo na záchytné stanici při Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi umístěno celkem 456…