Zemřel hudebník Erik Knirsch, držitel Ceny města Brna

17.07.2018 10:02 | Zprávy
autor: PV

Ve věku 90 let zemřel 9. července hudební skladatel a dirigent Erik Knirsch, držitel Ceny města Brna pro rok 2011 v oblasti hudba.

Zemřel hudebník Erik Knirsch, držitel Ceny města Brna
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Ostravský rodák založil svou první kapelu během studií na brněnské konzervatoři, kde studoval hru na klarinet. Ve 4. ročníku konzervatoře stál poprvé jako dirigent před skutečným big bandem, který poté vedl 16 let. Na léta existence Orchestru Erika Knirsche dodnes pamětníci vzpomínají jako na éru vyprodaných sálů nejen v Brně, ale v celé republice. V této době také přivedl do orchestru budoucí hvězdy české popmusic Milana Chladila a Evu Pilarovou.

V roce 1965 se Erik Knirsch stal dirigentem nově vznikajícího Orchestru Studio Brno a v čele tohoto uměleckého tělesa stál celých 27 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostrava: Vánoce dětských pacientů

20:36 Ostrava: Vánoce dětských pacientů

Rovněž letos zůstanou někteří pacienti, včetně dětských, na vánoční svátky v nemocničních zařízeních…