Zlín: Charitativní vánoční růže můžete koupit na radnici od zítřka

04.12.2018 16:02

Zítra, tedy ve středu 5. prosince, si bude možné koupit na radnici vánoční růže v rámci charitativního projektu Vánoční hvězda. Prodej začne v 8:30 v místnosti 131, která se nachází v přízemí budovy na náměstí Míru.

Zlín: Charitativní vánoční růže můžete koupit na radnici od zítřka
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

Vánoční hvězda je letos pořádaná už po jednadvacáté. Smyslem projektu je získávat prostředky na léčbu onkologicky nemocných dětí. „Pro těžce nemocné děti se vánoční růže staly důležitým symbolem, protože jim pomáhají na jejich cestě za zdravím. Všem, kteří si charitativní květinu koupí, patří upřímné poděkování,“ vzkázala Zdenka Wasserbauerová, hlavní organizátorka akce.

Město Zlín podporuje projekt dlouhodobě a hned několika způsoby. Pomáhá s distribucí vánočních růží na prodejní místa, pro prodej uvolňuje místnost v prostorách radnice, nakupuje květiny a pomáhá s propagací celé akce. „Vážíme si toho, že můžeme být součástí tohoto projektu. Výtěžek pomáhá vracet dětem zdraví a usnadňuje jim i jejich rodinám návrat do běžného života. Velmi si také vážíme lidí, kteří za Vánoční hvězdou stojí. Za to, co dělají, jim patří naše úcta a velké díky,“ konstatoval primátor Jiří Korec.

Letos získané prostředky budou využity na další zušlechťování a modernizaci dětského onko-hematologického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci a na financování rekondičních pobytů pro léčené pacienty. Celá akce je pod záštitou prof. MUDr. Vladimíra Mihála, CSc., uznávané kapacity v léčbě těchto typů onemocnění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jičín: Město oslovila firma Renturi, která chce na náměstí zřídit testovací centrum na covid-19

10:39 Jičín: Město oslovila firma Renturi, která chce na náměstí zřídit testovací centrum na covid-19

Rada města schválila uzavření smlouvy se společností Renturi s.r.o., která chce na Valdštejnově námě…