Zlín: Cyklostezky. I letos se budou stavět

31.01.2018 16:46

I v letošním roce je v plánu vybudovat na území města Zlína hned několik úseků cyklostezek. Jeden z nejdůležitějších o délce 4,25 kilometru bude součástí páteřní cyklostezky podél Dřevnice a to na trase Příluky – Lužkovice – Klečůvka.

Zlín: Cyklostezky. I letos se budou stavět
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

„Část mezi Příluky a Lužkovicemi byla dokončena už loni, do května dobudujeme zbývající část od Lužkovic po katastru Klečůvky k obci Lípa nad Dřevnicí, kolaudovány a zpřístupněny budou obě části současně,“ sdělil radní pro oblast dopravy Josef Novák a dodal, že náklady dosáhnou výše 29,4 milionu korun.

Páteřní cyklostezka Otrokovice – Zlín – Vizovice podél toku řek Dřevnice a Lutoninky představuje hlavní cyklistickou komunikaci zlínské aglomerace, zajišťuje vzájemné propojení na úrovni jednotlivých měst a obcí.

Probíhá příprava dalšího úseku pro cyklisty a to na trase  Čepkov – Cigánov – Výletní – Baťova vila, což představuje délku téměř půldruhého kilometru. „Nyní dokončujeme projekční přípravu. Projekt bude zahrnovat celkové dopravní zklidnění lokality Čepkov a výstavby podjezdů pod Cigánovským a Čepkovským mostem pro cyklisty,“ upřesnil Martin Habuda, cyklokoordinátor radnice. Předpoklad zahájení stavebních prací je nejdříve v roce 2019.

Síť cyklostezek na území města je dlouhá necelých 25 kilometrů, po dokončení uvedených staveb dosáhne délky téměř 31 kilometrů. Kromě páteřní cyklostezky patří mezi nejdůležitější i Městská obslužná stezka. Ta je zaměřena na zpřístupnění centra Zlína pro cyklisty a je vedena podél významných objektů, které jsou častým cílem cest obyvatel i návštěvníků. Vedle výstavy nových úseků radnice opět uspořádá řadu akcí zaměřených na cyklisty a cyklodopravu, chybět nebude ani oblíbená večerní vyjížďka městem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Grois (ČSSD): Za uzavírku Přímětické žádá město kompenzaci

14:32 Grois (ČSSD): Za uzavírku Přímětické žádá město kompenzaci

V souvislosti s prodloužením uzavírky Přímětické, resp. Hlavní ulice, která byla zavřená kvůli vybud…