Zlín: Dopravní omezení v rámci páteční Městské RZ Barum Czech rally

15.08.2019 11:38

Nadcházející víkend bude na území města Zlína z hlediska dopravy značně exponovaný, důvodem jsou prolínající se akce Barum Czech rally a Vizovické Trnkobraní. Největší počet úprav v dopravě proběhne v pátek 16. 8. v rámci Městské rychlostní zkoušky Barum Czech rally.

Zlín: Dopravní omezení v rámci páteční Městské RZ Barum Czech rally
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

MHD

Městská rychlostní zkouška motoristické soutěže Barum Czech rally uzavře v pátek 16. srpna Gahurovu ulici. Uzavírka se zásadně dotkne městské hromadné dopravy, jejíž trasy povedou jinudy. V době od 16 do 24 hodin bude ulice uzavřena pro veškerý provoz včetně MHD od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám. Motoristům i MHD bude sloužit objízdná trasa po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřeží a na křižovatku Gahurova – K Pasekám. Obsluhovány nebudou zastávky U Zámku a Čepkov. Městské dopravy se uzavírka Gahurovy ulice dotkne následovně (více ZDE).

ČSAD

Po dobu konání městské RZ bude v době od 15:00 do 24:00 hodin veškerý provoz autobusového nádraží Zlín přemístěn na ulici Hradskou. Autobusy budou odjíždět podle platných jízdních řádů z náhradních stanovišť na ulici Hradská nad Kongresovým centrem. Kompletní přehled odjezdů autobusů naleznete ZDE.

ČD a Trnkobraní

Na Trnkobraní, které letos probíhá ve stejné termínu jako Barum Czech rally, se běžně dostanete vlakem od Otrokovic, přes Zlín do stanice Vizovice. Z důvodu průběhu Městské RZ však bude v pátek 16. 8. na této trase od 16 hodin výluka. Organizátoři Vizovického Trnkobraní ve spolupráci s Českými drahami však vypraví zvláštní vlaky na trase Zlín-Dlouhá - Vizovice a zpět, které pojedou každou hodinu. Odjezd směr Vizovice bude probíhat v čase 16:10, 17:10, 18:10, 19:10, 20:10, tudíž bude tato výluka plně nahrazena. V sobotu již bude vlakové spojení fungovat podle běžného jízdního řádu. Kompletní informace týkající se omezení železniční dopravy naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Nový originální most montují italští specialisté. Už brzy ho vysunou přes Moravu

21:15 Olomouc: Nový originální most montují italští specialisté. Už brzy ho vysunou přes Moravu

Bloková montáž částí nové mostní konstrukce probíhá na Masarykově třídě hned vedle koryta řeky Morav…