Komplexní systém ochrany, který je v rámci České republiky ojedinělý, město dobudovalo v letošním roce. „V dnešní době nelze bezpečnost podceňovat, zvláště u dětí. Pro jejich ochranu děláme maximum. Každý systém se dá sice překonat, ale ten náš je už dnes opravdu propracovaný a zahrnuje celou řadu prvků,“ konstatovala náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejichž kompetencí patří školství.
Do systému ochrany bylo zahrnuto 52 školských zařízení, zřizovaných městem i jinými subjekty. Celkem jde o 21 základních škol, 27 mateřských škol, troje jesle a jeden stacionář. Pedagogové, kteří v nich pracují, jsou vybaveni 194 tísňovými tlačítky - pevně nainstalovanými i mobilními. „Těmi mohou kdykoliv přivolat pomoc. Specializovaná jednotka strážníků slouží nepřetržitě ve vozidle a je připravena k okamžité reakci,“ ujistil náměstek primátora Ondřej Běták, který má na starosti Městskou policii.
Významnou součástí systému chránícího děti a zaměstnance školských zařízení jsou kamery, které monitorují venkovní prostor. Instalováno jich je už několik desítek a v příštím roce se jejich počet ještě zvýší. „Přenáší obraz na Městský kamerový dohlížecí systém, takže dění kolem školských zařízení máme neustále pod kontrolou,“ prohlásil Milan Kladníček, ředitel Městské policie Zlín.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
bezpečnost , opatření , Zlín , ROJ
autor: PV
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

13:05 Otrokovice: Rekonstrukce kuchyně přinese moderní a bezpečné zázemí
Město Otrokovice zahájilo rekonstrukci školní kuchyně v budově Základní školy Trávníky.
- 10:23 České Budějovice: Pravobřežní cyklostezka bude uzavřena
- 7:05 Plzeň zlepšila recyklaci elektroodpadu, loni odevzdala přes 7 tun elektrozařízení
- 22:12 Ostrava: Zájem o menstruační vložky v ostravských školách je značný
- 19:09 Kladno: Rekonstrukce náměstí Svobody odstartuje počátkem září
- 16:13 Liberec: Obnova zdí v Zahradě vzpomínek