Zlín: Nová tělocvična pro ZŠ Emila Zátopka. Výstavba se chystá

04.02.2019 7:37

Město Zlín připravuje výstavbu nové tělocvičny Základní školy Emila Zátopka. Návrh, podle kterého by měl nový objekt vzniknout, vzejde z veřejné soutěže. Ta by měla být vyhlášena v první polovině letošního roku, samotná realizace je plánovaná na rok 2022.

Zlín: Nová tělocvična pro ZŠ Emila Zátopka. Výstavba se chystá
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Tělocvična, která se nachází nedaleko Kongresového centra, byla postavená ve 30. letech minulého století. V současné době ji využívají kromě základní školy i sportovní kluby a spolky. Stavebnětechnický stav objektu a také jeho funkčnost však už nejsou vyhovující. „Stáli jsme před otázkou, zda upřednostnit výstavbu nové tělocvičny s vyšší užitnou hodnotou před poměrně nákladnou rekonstrukcí současné budovy. Přiklonili jsme se k první variantě,“ konstatovala Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství. Dodala, že náklady na výstavbu nové tělocvičny se odhadují na cca 50 milionů korun.

Novostavba tělocvičny bude vycházet z polohy i základních parametrů současné stavby, přesto by měla být o něco širší i vyšší, aby došlo k zvětšení prostoru pro výuku tělesné výuky a sportování. Vybudován bude víceúčelový sál a sál pro gymnastiku. Součástí bude sociální zázemí a sklad náčiní. „Velký důraz chceme klást na vnější podobu budovy, která bude respektovat požadavky na architektonicko urbanistický kontext oblasti, kde se tělocvična nachází. Součástí záměru bude také úprava technologické části pro potřeby DSZO,“ doplnil Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování magistrátu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svitavy: Jídelna ZŠ Felberova je už otevřena

6:32 Svitavy: Jídelna ZŠ Felberova je už otevřena

Více než půl roku prací, ale konečně je hotovo. Ke spokojenému životu patří neodlučitelně i dobré jí…