Zlín: Platforma 14|15 Baťova institutu ožije koncerty z cyklu Open air léto s Filharmonií Bohuslava Martinů

02.08.2022 10:09 | Tisková zpráva

Jako první se na jednom pódiu setká 9. srpna od 19.30 hodin zlínská filharmonie se známou hudební rodinou Felixe Slováčka. Další koncert 30. srpna nabídne kapelu Hradišťan a na posledním z cyklu přivítá filharmonie 7. září duo violoncellistů THE CELLO BOYS.

Zlín: Platforma 14|15 Baťova institutu ožije koncerty z cyklu Open air léto s Filharmonií Bohuslava Martinů
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

„Koncerty na platformě 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU dýchají příjemnou letní atmosférou a nabízí jedinečné hudební zážitky v atraktivním prostředí baťovského továrního areálu. Všechny tedy srdečně zvu na léto s filharmonií a jejími hosty. Na své si přijdou jak milovníci klasické hudby, tak i popu či rocku. Věřím, že nám počasí vyjde a všichni si tyto koncerty užijeme,“ pozvala na akci Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Anketa

Podporujete zavedení eura v ČR? (Ptáme se od 25. 7. 2022)

hlasovalo: 39102 lidí

Sérii koncertů Open air léto s FBM zahájí filharmonie v úterý 9. srpna v 19.30 hodin koncertem s názvem SLOVÁČEK FAMILY, na kterém zazní klasická hudba, hudba z filmů, muzikálů, hudba populární naše i světová v podání saxofonisty Felixe Slováčka, zpěvačky Anny Julie Slováčkové a dirigenta, saxofonisty a zpěváka Felixe Slováčka jr. spolu s Filharmonií Bohuslava Martinů. Na klavír zahraje Vjačeslav Grochovskij. Další koncert se uskuteční v úterý 30. srpna v 19.30 hodin, kdy společně se zlínskou filharmonií vystoupí na jednom podiu Jiří Pavlica a HRADIŠŤAN. Poslední koncert se uskuteční ve středu 7. září v 19 hodin, kdy za doprovodu FBM vystoupí poprockové duo violoncellistů THE CELLO BOYS a zahrají slavné rockové a popové hity, například od Imagine Dragons, Lady Gaga, AC/DC, U2, apod.

„Dramaturgie koncertů na platformě je divácky vstřícná natolik, aby umocnila atmosféru léta a dovolených. Věřím, že tóny hudby unášené větrem budou pro diváky osvěžením prázdnin a pozitivně nás naladí na další pracovní den. Jsem ráda, že spolupráce Filharmonie Bohuslava Martinů a 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se každým rokem víc a víc prohlubuje,“ uvedla Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství.

Běžné vstupné je 390 korun, studenti, senioři nad 60 let a ZTP mají vstupné 300 korun a děti do 6 let mají vstup zdarma.

„Vstupenky na tyto koncerty jsou již k zakoupení online a na pokladnách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a Filharmonie Bohuslava Martinů v Kongresovém centru Zlín. V případě nepříznivého počasí je vždy zajištěna náhradní varianta,“ doplnila Petra Kubíková.

Pořadateli akce je Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s. a 14|15 Baťův institut, příspěvková organizace.

Akce je realizována s finanční podporou Statutárního města Zlína. Více informací najdete ZDE a ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

ceny energií

Můžete už konečně jasně říci, o kolik nejen příští rok, ale i do budoucna, porostou ceny energií. Vy totiž stále tvrdíte, že to bude maximálně v řádu jednotek procent, ale kdykoliv není spřízněn z vládou, a tím nemyslím jen opozici, ale třeba i odborníky, energetický úřad tvrdí, že to bude řádově ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náchod: Železniční stanice má automat na filtrovanou vodu do vlastní lahve

13:33 Náchod: Železniční stanice má automat na filtrovanou vodu do vlastní lahve

Na náchodském nádraží se dnes pustil provoz automatu na kvalitní filtrovanou vodu do vlastní lahve.