Zlín: Prázdninové jízdní řády přinesou změny

23.6.2022 10:06 dop. | Tisková zpráva

Od 1. července 2022 bude jezdit MHD ve Zlíně podle pozměněných jízdních řádů. Po celý červenec a srpen budou v platnosti tzv. prázdninové jízdní řády, kterými je provoz MHD v pracovních dnech mírně omezen.

Zlín: Prázdninové jízdní řády přinesou změny
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Do městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích vstoupí k 1. červenci několik změn, které by měly celý systém zpřehlednit. Jde o zavedení určité pravidelnosti ve vedení linek, aniž by se trasy jednotlivých spojů musely označovat rozlišovacími písmeny. Týká se to především dojezdů spojů na obratiště Sportovní hala a Antonínova.

„Od července budou jezdit na obratiště Sportovní hala všechny spoje linky č. 1, linky č. 12 a linky č. 90. Na točně Antonínova budou naproti tomu končit všechny spoje linek 7, 13, 14, 35 a 36. Trolejbusy linky 11 se budou otáčet na zastávce Prštné-náves. Ve směru z Příluk do centra města budou mít cestující k dispozici nejčastěji trolejbusy linky č. 1,“ vyjmenoval některé ze změn vedoucí dispečer Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO) Jan Tesař.

Změny jízdních řádů připravují pracovníci DSZO vždy s několikaměsíčním předstihem po pečlivém vyhodnocení obsazenosti jednotlivých spojů a také návrhů a připomínek od škol, velkých zaměstnavatelů, místních částí i jednotlivců. Podrobnosti o konkrétních přijatých změnách zjistí cestující při prostudování nových jízdních řádů, které jsou již nyní přístupné na internetových stránkách DSZO, a ke konci měsíce už také z jízdních řádů vyvěšených na zastávkách.

„Jízdní řády na zastávkách postupně doplňujeme o QR kódy, prostřednictvím kterých si budou moci uživatelé chytrých telefonů s připojením k internetu zobrazit online polohu vozidel i odjezdy nejbližších spojů z každé zastávky včetně případných zpoždění,“ doplnil Jan Tesař. O této funkcionalitě, která se rozšíří na všechny zastávky MHD DSZO do konce letošního srpna, bude DSZO ještě informovat v samostatné tiskové zprávě.

Během července a srpna bude jezdit MHD s letním omezením, tedy s odjezdy podle druhého sloupce zastávkových jízdních řádů. Tento sloupec bude nově nadepsán „Školní prázdniny“. Snížená přepravní kapacita odpovídá skutečnosti, že o prázdninách nedojíždějí děti do škol a že také řada pracujících lidí čerpá dovolenou, takže poptávka po MHD je nižší.

Nové jízdní řády včetně nového plánku sítě MHD budou zveřejněny koncem června na zastávkách, budou k dispozici na internetových stránkách ZDE a budou zapracovány do všech celostátních online informačních systémů. Na internetu budou připraveny datové soubory pro offline aplikace jízdních řádů v mobilních telefonech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Krásenská obora má zůstat odpočinkovou zónou

10:29 Valašské Meziříčí: Krásenská obora má zůstat odpočinkovou zónou

Občané Valašského Meziříčí mají jasno v tom, jak by měla vypadat historická oblast Obory v Krásně na…