Zlín: Starý objekt ustoupí výstavbě moderních bytů

25.01.2020 16:01

Bezmála osmdesátiletý baťovský objekt v ulici Slanice č. p. 264 v Prštném půjde k zemi. Důvodem je celkové stáří objektu a technicky stav budovy, jejíž možná rekonstrukce by nezaručila optimální životnost nemovitosti.

Zlín: Starý objekt ustoupí výstavbě moderních bytů
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

„Dům určený k demolici byl postaven v roce 1942 a nachází se v něm 6 malých bytů 1+kk. Poslední nájemníci opustili dům před dvěma lety. Objekt neprošel žádnou rekonstrukcí, byty byly pronajímány v podstatě v původním stavu, a to především pro přechodné a nouzové ubytování. Dle provedené analýzy jsou byty technicky i morálně dožité,“ uvedl radní města Zlína Pavel Simkovič.

Odstranění objektu je prozatím prvním krokem, na který chce radnice navázat výstavbou většího bytového domu, jenž bude odpovídat současnému standardu kvality bydlení. Vzniknout by měl prostřednictvím bytového družstva, coby investora.

„Na místě původního objektu město plánuje výstavbu domu s více než 20 byty o velikosti 3+kk, po nichž je největší poptávka. Naším záměrem je vystavět byty prostřednictvím nově založeného bytového družstva, které bude na výstavbu čerpat prostředky z úvěru. Ještě letos chceme podniknout kroky k postupné realizaci záměru,“ vysvětlil primátor města Zlína Jiří Korec a dodal: „Družstevní výstavbu rozjíždí město Brno, které bylo pro nás hlavní inspirací. Samozřejmě jsme zvažovali všechny možné modely investora, ale zatím nám jako nejvýhodnější vychází právě bytové družstvo. Nezatíží město úvěrem ani nezhorší dluhový index města. Pokud se tento způsob výstavby osvědčí, určitě budeme usilovat o bytovou výstavbu i v dalších lokalitách, které jsou pro začlenění takových domů vhodné."

Na odstranění dnes již nevyužívaného objektu město vyhlásilo výběrové řízení na veřejnou zakázku. Předmětem veřejné zakázky malého rozsahu Odstranění stavby U Slanice č.p. 264, Zlín". jsou stavební práce spočívající v odstranění budovy č.p. 264 a odstranění základových konstrukcí budovy a následná povrchová úprava pozemku p. č. st. 363.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb se uchází o titul Historické město roku 2020

18:35 Cheb se uchází o titul Historické město roku 2020

Město Cheb se stalo vítězem krajského kola soutěže Historické město roku 2020 a následně tak postoup…