Zlín: Také v lednu bude MHD jezdit podle letních jízdních řádů

31.12.2020 12:58 | Zprávy
autor: PV

Pokračující koronavirová pandemie a rozsáhlá vládní protiepidemická opatření jsou důvodem opětovného omezení provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích. Trolejbusy a autobusy budou jezdit od 4. ledna 2021 až do odvolání podle tzv. letních (prázdninových) jízdních řádů.

Zlín: Také v lednu bude MHD jezdit podle letních jízdních řádů
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Ty představují snížení přepravní kapacity MHD asi o deset procent. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice tak reaguje na předpokládané snížení poptávky po hromadné dopravě z důvodu převažující distanční výuky ve školách a menšího pohybu osob v důsledku uzavření většiny obchodů. Řada zaměstnanců rovněž vykonává svou práci online z domova a nedojíždí na pracoviště.

Vozidla MHD budou jezdit podle sloupce odjezdů, který je v zastávkových jízdních řádech nadepsán „Pracovní dny L a Z“. Příslušné omezení bude implementováno i do elektronických jízdních řádů a informačních systémů. DSZO upozorní na platnost letních jízdních řádů na elektronických informačních panelech na významných zastávkách. O víkendech zůstane provoz MHD DSZO beze změny – trolejbusy a autobusy budou jezdit podle standardních jízdních řádů pro soboty, neděle a svátky.

„Navíc nad rozsah letních jízdních řádů – protože do škol budou dál dojíždět žáci prvních a druhých ročníků základních škol – vypravíme v pracovních dnech některé školní spoje, aby byla zajištěna dopravní obslužnost základních škol M. Alše a Dřevnická ve Zlíně, Trávníky v Otrokovicích a také ZŠ Želechovice nad Dřevnicí,“ upřesnil vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.

Pracoviště předprodejů jízdenek DSZO zůstanou otevřená bez omezení jako v běžných pracovních dnech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.