Zlín: Velké kino bude uzavřeno, kvůli havarijním stavu. Čeká jej rekonstrukce

01.03.2016 7:29 | Zprávy
autor: PV

Velké kino na náměstí Práce ukončí v průběhu tohoto týdne provoz. Objekt, zejména jeho nosné zdi a střešní konstrukce, je v havarijním stavu. Vyplývá to ze statického posudku, který si nechala zpracovat radnice. Jak dlouho bude jeden z největších kinosálů v České republice zavřený se zatím neví.

Zlín: Velké kino bude uzavřeno, kvůli havarijním stavu. Čeká jej rekonstrukce
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

„Statický posudek jednoznačně doporučuje Velké kino uzavřít a to také v nejbližších dnech uděláme. Pokračovat v provozu by byl hazard, byť bezprostřední pád budovy nehrozí,“ ujistil náměstek primátora Patrik Kamas po dnešním jednání, na kterém se radní se závěry posudku seznámili.

Velké kino bylo postaveno v roce 1932 firmou Baťa podle návrhu, jehož autorství je přisuzováno architektu Františku Lydie Gahurovi. Původní kapacita hlediště dosahovala výše 2 270 míst. Přestože byla postupně snížena na nynějších 1010 sedadel, jde stále o největší kino s celoročním provozem v České republice.

Záměrem rekonstruovat Velké kino, které je památkově chráněným objektem, se vedení města zabývá už několik měsíců. V rámci příprav zadalo vypracování posouzení stavebně – technického stavu budovy a statického posudku, kterým pověřilo společnost Znalci a odhadci – znalecký ústav v Brně. „Ukázalo se, že Velké kino je v ještě horším stavu, než jsme předpokládali. Závad je celá řada, třeba přetížené nosné ocelové konstrukce, nevhodné zásahy do nich realizované v průběhu doby, či nekvalitně a neodborně provedené sváry,“ vyjmenoval Leopold Bednařík z Odboru realizace investičních akcí magistrátu, které se rekonstrukcí objektu zabývá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Finalisté soutěže na novou vizuální identitu města

16:32 Pelhřimov: Finalisté soutěže na novou vizuální identitu města

Soutěž na novou vizuální identitu města Pelhřimov vstoupila do další fáze. Porota složená z odborník…