Znojmo: Budete mít prvňáka? Zajímavé informace se dozvíte v Rodičovské kavárně

21.01.2019 10:02

K dubnovému zápisu do prvních tříd jsou ze zákona povinné se dostavit všechny děti, které nejpozději k 31. srpnu 2019 dovrší 6 let věku včetně dětí, jejichž rodiče z nejrůznějších důvodů uvažují o odložení školní docházky. Rodiče budoucích prvňáků jsou zváni do Rodičovské kavárny s tématem „Budeme mít prvňáka?“. Setkání proběhne 21. února 2019 v 17 hodin na ZŠ Václavské nám.

Znojmo: Budete mít prvňáka? Zajímavé informace se dozvíte v Rodičovské kavárně
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo
reklama

Setkání je určené především pro rodiče, kteří mají pochybnosti, zda je jejich dítě pro školu dostatečně zralé a připravené, případně na toto téma vedou doma dlouhé debaty s partnery nebo prarodiči. S problematikou školní zralosti seznámí a na případné dotazy budou odpovídat ředitelka PPP, speciální pedagožka Petra Špačková, paní Komůrková a školní psycholožka Eva Kneblová.

Co je to školní nezralost?

Zjednodušeně se dá říci, že mozek dítěte ještě není natolik vyvinutý, aby byl připravený ke strukturované školní práci. Nezralé dítě bývá rychle unavené, nedokáže se soustředit, je roztěkané, nevydrží u jednoho úkolu, nedovede si poradit s neúspěchem.

Krom této vyzrálosti je pak nutné, aby dítě mělo zvládnuté některé základní dovednosti – správně držet tužku, nakreslit podle zadání jednoduchý obrázek, napodobit jednoduché tvary, mít dobrou výslovnost, umět samostatně vyprávět, vytleskat slabiky, určit první případně i poslední hlásku ve slově, najít rozdíly na obrázcích, orientovat se v prostoru, počítat do deseti apod.

Nad odložením školní docházky by se měli rodiče zamyslet, je-li dítě fyzicky slabé, často nemocné. Důvodem ke zvážení odkladu mohou být i probíhající zásadnější změny v rodině (rozpad rodiny, narození sourozence, stěhování apod.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Virtuální valentýnský běh přinesl zoo přes 200 tisíc

18:35 Plzeň: Virtuální valentýnský běh přinesl zoo přes 200 tisíc

Ve dnech 10. až 17. února 2021 probíhal v celé České republice Valentýnský virtuální běh, který orga…