Znojmo: Do participativního rozpočtu podali občané třicet návrhů

07.06.2019 19:33

Do pátku 31. května měli občané města Znojma a jeho městských částí možnost odevzdat návrhy projektů na zlepšení jejich okolí. Na jejich realizaci mohou získat finance z participativního rozpočtu, z projektu Tvoříme Znojmo. Celkem dorazilo 30 návrhů.

Znojmo: Do participativního rozpočtu podali občané třicet návrhů
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„Celkem jsme obdrželi 30 projektů. 14 projektů odevzdali občané přímo pro město Znojmo a 16 projektů přihlásili obyvatelé městských částí. Více zatím nemůžeme prozradit. Dalším postupem je totiž posuzování ze strany odborů, zda jednotlivé projekty splňují povinné náležitosti a zda jsou realizovatelné,“ vysvětluje místostarosta Jakub Malačka.

Navrhované projekty v první řadě tedy posoudí příslušní úředníci, kteří zhodnotí jejich realizovatelnost, majetkoprávní vztahy a očekávané náklady. Navrhovatelé mohou na svůj projekt získat až 750 000 korun. Informace o tom, které projekty postoupí dále, bude známá do poloviny měsíce srpna.

„Během následujících měsíců, kdy budeme projekty hodnotit, kontaktujeme postupně navrhovatele a doladíme detaily návrhů. Obdrželi jsme zajímavé náměty, bylo by škoda, aby kvůli drobnostem, které se dají doladit, nepostoupili do další fáze, tedy k prezentování projektů veřejnosti,“ doplňuje Malačka.

Úspěšní navrhovatelé budou své projekty prezentovat na veřejném projednání v první polovině září. Následovat bude hlasování. První vlna hlasování proběhne přímo po prezentaci projektů. Následné elektronické hlasování proběhne za pomoci systému Mobilního rozhlasu v termínu od 16. září do 13. října. Výsledné hlasy budou sečteny a bude stanoveno pořadí projektů. Bonusem je, že budou odměněni všichni úspěšní navrhovatele projektu!

Vítězné projekty pak budou realizované v roce 2020. Harmonogram a aktuality projektu Tvoříme Znojmo najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: V létě do kina? Žádný problém. Hraje se pro seniory i pod širým nebem

6:32 Sokolov: V létě do kina? Žádný problém. Hraje se pro seniory i pod širým nebem

Fanoušci stříbrného plátna a filmových projekcí nepřijdou v Sokolově zkrátka ani v prázdninovém obdo…