Znojmo: Konference o Fondu malých projektů

21.10.2019 14:27

V Hatích u Znojma se konala průběžná hodnotící konference k přeshraniční spolupráci, konkrétně k programu Fondu malých projektů.

Znojmo: Konference o Fondu malých projektů
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo
reklama

Na konferenci se prezentovaly úspěšné projekty z let 2017 – 2019. Mezi ně patří i ten pod názvem Propojení turistické nabídky, který realizovala destinační společnost ZnojmoRegion a Retzer Land. Hovořilo se také o těžkostech s administrací a předfinancováváním projektů. Za Znojmo se konference účastnil místostarosta Jan Blaha.

Fond malých projektů je nástroj pro podporu menších neinvestičních projektů typu people to people s přeshraničním dopadem. Největší zájem žadatelů je tradičně o spolupráci v kulturní oblasti, vzdělávání, turismu a sportu. Nejčastějšími žadateli jsou zájmové spolky, svazky a NNO, obce, města a jimi zřizované organizace a školská a vzdělávací zařízení.

Současný Fond byl zahájen v červnu 2017. Od té doby proběhlo již 7 uzávěrek sběru projektových žádostí, bylo podáno 331 žádostí a podpořeno 279 projektů. Celková suma schváleného příspěvku Evropského fondu pro regionální rozvoj na tyto projekty je 4,17 milionu euro.

Fond malých projektů potrvá do konce roku 2022 a k dispozici je přes 3 miliony euro. Předpokládají se dvě uzávěrky ročně, vždy na jaře a na podzim nebo do vyčerpání prostředků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Z kaváren se bude během adventu linout vůně perníku

8:38 Pardubice: Z kaváren se bude během adventu linout vůně perníku

Náročné období, ovlivněné vývojem koronavirové epidemie, se pardubické infocentrum, radnice a řada m…