Snídani bez hranic uspořádalo město Znojmo, destinační společnost ZnojmoRegion, obec Retzbach a destinační společnost Retzer Land. Akce volně navázala na Nejdelší snídani, který proběhla na stejném místě před 15 lety u příležitosti vstupu do EU.
V rámci setkání zazněly státní hymny obou zemí i Óda na radost, hymna EU. Oficiální zdravice a přivítání hostů se ujali starosta Znojma Jan Grois, starosta Retzbachu Manfred Nigl a čestní hosté z rakouské strany: poslankyně Eva-Maria Himmelbauer a Richard Hogl, zástupce Dolnorakouské zemské vlády. Společně také rozkrojili symbolický dort přátelství.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

_profil_top.jpg)
