Znojmo: Na hranicích s Rakouskem se slavilo. Vstup do EU a otevřené hranice

03.05.2019 10:47 | Zprávy
autor: PV

U příležitosti 15. výročí vstupu České republiky do Evropské unie a zejména díky oslavám 30 let otevřených hranic proběhla ve středu 1. května na hraničním přechodu Hnanice/Mitterretzbach Snídaně bez hranic. U Stolu na hranicích, symbolu otevřených hranic, se setkalo na 350 hostů z Čech i z Rakouska.

Znojmo: Na hranicích s Rakouskem se slavilo. Vstup do EU a otevřené hranice
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo

Snídani bez hranic uspořádalo město Znojmo, destinační společnost ZnojmoRegion, obec Retzbach a destinační společnost Retzer Land. Akce volně navázala na Nejdelší snídani, který proběhla na stejném místě před 15 lety u příležitosti vstupu do EU.

V rámci setkání zazněly státní hymny obou zemí i Óda na radost, hymna EU. Oficiální zdravice a přivítání hostů se ujali starosta Znojma Jan Grois, starosta Retzbachu Manfred Nigl a čestní hosté z rakouské strany: poslankyně Eva-Maria Himmelbauer a Richard Hogl, zástupce Dolnorakouské zemské vlády. Společně také rozkrojili symbolický dort přátelství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.